HudbaSprávy

Česká legenda Škwor oslávi štvrťstoročie narodeninovým turné na Slovensku

Legendárna česká formácia zavíta v rámci svojich tohtoročných narodeninových osláv aj na Slovensko. Fanúšikovia sa môžu tešiť na najväčšie hity i na najnovšie skladby z albumu, ktorý uzrie svetlo sveta na jeseň. 

25 rokov na scéne, nespočetné množstvo vystúpení a vypredaných koncertov vo všetkých najväčších českých kultúrnych „svätostánkoch“ od legendárnej Veľkej Lucerny až po O2 Arénu. Desiatky miliónov vzhliadnutí na YouTube, neustále rastúca verná fanúšikovská základňa, desať radových albumov a početná zbierka zlatých a platinových platní…  

To všetko a ešte omnoho viac je v skratke obdivuhodná bilancia doterajšej úspešnej kariéry energickej českej rockovej kapely ŠKWOR, ktorá tento rok oslavuje okrúhle narodeniny – štvrťstoročie svojej existencie a pri tej príležitosti privezie svoju koncertnú šou v novembri aj na Slovensko.

Stane sa tak na turné so šiestimi zastávkami, na ktorom „Škwori“ určite nevynechajú rokmi overené hity ako  Sraž nás na kolena, Kolikrát…, Mý slzy neuvidiš, Pohledy studený, Už je to tak dávno či Síla starejch vín a mnohé ďalšie. 

Fanúšikovia sa môžu tešiť tiež na úplné novinky z pripravovaného nového albumu Sobě věrnejktorý vychádza v októbri. Ako je u partie okolo frontmana Petra Hrdličku dobrým zvykom, živé vystúpenia sú vyladené do najmenších detailov od svetiel a zvuku cez pyrotechnické efekty až po dizajn pódia, pôsobivú scénu a celkovú produkciu na svetovej úrovni v rámci svojho žánru.

Slovenské turné Škworu sa začne 3. novembra vo Zvolene a skončí 2. decembra v Žiline. Kapela zavíta do šiestich slovenských miest, okrem Zvolena a Žiliny zahrá aj v Nitre, Košiciach, Bratislave a Trenčíne. 

ZDROJ: Adriana Nievelt

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share