HudbaTlačové správy

Barbora Švidraňová predstavuje novú skladbu Príď domov

Barbora Švidraňová prichádza s prvou popovou skladbou v svojej speváckej kariére. Pieseň „Príď domov“ venovala všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu. Skladba vznikla v spolupráci s Barboriným bratom Šimonom “Swibidie” Švidraňom, ktorý je hlavným hudobným producentom a aranžérom skladby. K piesni „Príď domov“ nakrútila Barbora emotívny videoklip, v ktorom účinkuje jej syn Gabriel. Zábery v štúdiu vznikli ešte v ôsmom mesiaci tehotenstva a v klipe si zahral dokonca aj Barborin pes Oliver.

Prvá popová skladba

Barbora Švidraňová doteraz pôsobila ako interpretka známych skladieb v rôznych televíznych šou a s kapelou Basie Frank Band sa venovala skôr alternatívnej jazz-rockovej a jazz-funkovej tvorbe. „Vždy som mala v hlave veľa hudobných nápadov a tým, že som herečka a performerka, tak inklinujem aj k popovej hudbe. Vďaka tehotenstvu a materskej dovolenke a vďaka času, ktorý som teraz strávila mimo pódia, som mala možnosť porozmýšľať, akým smerom sa chcem ďalej uberať. Členom našej kapely BFB sa rozbehol projekt druhej kapely progresívneho jazz-punkoveho tria Darkness Positive, tak ja si idem tiež po svojej sólovej osi. Píšem si vlastné texty, aj hudobné námety, a spolupracujem hlavne s mojim bratom,“ hovorí o novej etape tvorby sympatická Barbora Švidraňová.

Barborin brat Šimon “Swibidie” Švidraň je hlavným hudobným producentom a aranžérom novej skladby. Objaví sa v nej aj spevácky v bočných vokáloch. Na aranžmáne sa podieľal aj Martin Ferenčík zo skupiny Funkiez, o mix skladby sa postaral Andrej Hruška.

Interpretka aj autorka

„Rada by som na hudobnú scénu priniesla samu seba, nielen ako interpretku, ale aj ako autorku vlastných skladieb. Pieseň “Príď domov” chcem venovať všetkým párom, milencom, kamarátom a rodinným príbuzným, ktorí žijú život na diaľku, veľa cestujú, a teda nemôžu byť spolu. A samozrejme si veľmi chýbajú. Napriek všetkým komplikáciám sa snažia žiť v tolerancii, láske, pochopení a snažia sa byť čo najčastejšie spolu. Je to priblíženie nás umelcov, muzikantov, ktorí sú stále na cestách, ktorí hrajú muziku z lásky pre ľudí v publiku, častokrát na úkor tej svojej lásky, ktorá ich čaká doma. Paradoxne skladba nie je smutná, ani príliš romantická, zakomponovali sme tam jemne prvky funky, pretože to mi je veľmi blízke,“ prezradila Barbora Švidraňová.

Videoklip aj so synom Gabrielom

Skladba „Príď domov“ dostala emotívnu filmovú podobu. Vo videoklpe si zahral Barborin, vtedy 3-mesačný syn Gabriel. Barborinho partnera stvárnil mladý talentovaný herec Michal Koleják, ktorý pôsobí v Mestskom divadle v Žiline. Produkciu klipu, námet aj celkový vizuál klipu má na konte samotná speváčka. Scenár doladila s režisérom Samuelom Hindym z MASAHI films.

„Klip sa nakrúcal perfektne, bola som prekvapená, ako to malý zvládol. Časový harmonogram sme presne prispôsobili jemu, keď bolo treba kŕmiť, tak sme nakrúcali kŕmenie, keď sa chcel hrať, tak sme točili hranie a keď chcel spinkať, tak sme zatemnili priestor a točili sme noc. Stihli sme to s ním za necelé štyri hodiny a potom sme nakrúcali scény bez malého. Priestory nám poskytol hotel Chateau Gbeľany pri Žiline, čo je krásny barokový kaštieľ, ktorý má aj historické izby, aj moderný sektor a anglickú záhradu a park. Takže sme všetko nakrútili na jednom mieste, čo nám uľahčilo prácu,“ uzatvára Barbora.

Barbara Švidraňová

Barboru Švidraňovú ľudia začali vnímať ako herečku zo známych denných seriálov, spevu a hudbe sa ale venuje od svojich štyroch rokov. Navštevovala súkromné hodiny hudby, potom základnú umeleckú školu. K divadlu a herectvu sa dostala cez spev, pretože ako študentka tancovala a spievala ako komparz v muzikáloch v žilinskom divadle. Vyštudovala Vysokú školu múzických umení, dokončila magistra klasickú činohru. Verejnosti je známa vďaka speváckym šou Hlas Československa a Tvoja tvár znie povedome. S bratom Šimonom Barbora hráva od puberty, spoločne tvoriť pôvodnú autorskú hudbu začali pred šiestimi rokmi. Štyri roky spolu pôsobili v kapele Basie Frank Band, s ktorou vydali album FENIX.

Barbora hrala aj v skupine herca Mila Kráľa, s ktorým vydali tri albumy so scénickou divadelnou hudbou. Ako herečka pôsobila ako hosť v Národnom divadle a ako interná herečka bola štyri roky zamestnaná v Mestskom divadle Žilina. Pred tehotenstvom pôsobila v Radošinskom naivnom divadle. Ako sama hovorí “Som si istá, že bez herectva by som nemohla byť dobrou speváčkou a bez spevu dobrou herečkou. Obidve povolania ma napĺňajú šťastím a radosťou po okraj. Som herečka aj speváčka rovnakým dielom.“

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share