HudbaSprávy

Antalík: „TEAM chce byť lepší ako kedykoľvek predtým“

Skupina TEAM s Paľom Haberom ohlásili po troch rokoch nové turné, ktoré umožní fanúšikom po celom Slovensku si opäť vychutnať nadčasové nahrávky. V týchto dňoch pracujú na výbere skladieb, ktoré sa na turné objavia. Najväčšie hity však nebudú chýbať.

Turné sa začne za riekou Moravou a na Slovensko pricestuje TEAM s Paľom Haberom v druhej polovici júna. „V súčasnosti pripravujeme a vyberáme repertoár. Tak ako vždy chceme pripraviť aj niečo, čo nebolo na tom predchádzajúcom turné – či už ide o výber pesničiek alebo úprava niektorých do takej koncertnej podoby, ktorá bude odlišná od tej ako ich poznajú fanúšikovia zo štúdiových nahrávok,“ prezradil Dušan Antalík.

TEAM na Spotify

Koncertná zostava

O Dušanovi Antalíkovi je známe, že viacero nástrojov v štúdiových nahrávkach skupiny TEAM nahrával sám a aj vďaka tomu na koncertoch hráva na gitare aj Pavol Habera. Bude tomu tak aj v prípade aktuálneho turné? Predsalen, frontman má rád kontakt s publikom… „Dúfam, že to vyjde tak ako pred troma rokmi. Teda, že pôjde s nami bubeník Marcel Buntaj, ktorý mal teraz zdravotné problémy a všetci mu držíme palce aby ich prekonal. Opäť bude súčasťou koncertnej zostavy gitarista Matej Morávek, vďaka čomu ‚odbremení‘ Paľa a ten sa bude môcť naplno venovať spevu a kontaktu s divákmi,“ povedal D. Antalík

TEAM – Slovník cudzích snov

Napriek tomu, že do začiatku turné zostáva ešte pár mesiacov, prípravy v týchto dňoch dostávajú ďalší rozmer. Od samotného rozhodnutia ísť na turné, rozhodnutia o miestach a dátumoch a výberu repertoáru, je potrebné, aby sa účinkujúci venovali aj technickej stránke turné. Paľo Habera a TEAM chcú opäť priniesť niečo nové, aby si fanúšik odniesol opäť unikátny dojem. „Okrem usilovného cvičenia pesničiek nás čakajú rokovania s firmami, ktoré budú zabezpečovať zvuk, svetlá a aj personálne zabezpečenie turné, vytvorenie kompletného štábu ľudí, ktorý potrebujeme na to aby všetko bolo tak ako má byť a na čo sú už naši fanúšikovia zvyknutí. Dôležitou súčasťou bude aj príprava svetelného dizajnu,“ vysvetlil Dušan Antalík, čo všetko musí obsiahnuť skupina predTEAM, ako sa po prvýkrát na šnúre postaví na pódium.

Generálkový týždeň v Třinci

Samotné prípravy pôjdu do svojho finále viac ako mesiac pred prvým koncertom na Slovensku. „Všetko vyvrcholí začiatkom mája, kde týždeň budeme v Třinci. Tam sme si prenajali halu aby sme si komplet všetko naskúšali. Budeme mať aj to, čo poznajú divadelníci – generálkový týždeň. Ten zakončíme prvým koncertom, na ktorý nadviaže česká a moravská časť turné. No a potom sa už budeme tešiť iba na slovenské mestá,“ dodal na záver Dušan Antalík. Turné na domácej pôde odštartuje 20. júna v Prievidzi.

Vstupenky na HABERA & TEAM TOUR 2019 sú k dispozícii v sieti Predpredaj.sk.

Dušan Antalík

Kapelník skupiny TEAM, rodák z Martina, autor hitov Malá nočná búrka, Ženská menom Panika, Ženy v bielom či Óda na tie cesty po tele založil skupinu v roku 1980. Nahral s ňou desať štúdiových a dva koncertné albumy. Okrem toho nahral dva sólové albumy a pôsobí aj v projektoch Aeroc Therapy a Stage Meridian. Rovnako ako Pavol Habera je držiteľom titulu inžinier. 

HABERA & TEAM tour 2019

  • 20.06.2019     Prievidza, Zimný štadión
  • 22.06.2019     Nitra, Amfiteáter
  • 27.06.2019     Poprad, Zimný štadión
  • 29.06.2019     Martin, Amfiko
  • 04.07.2019     Košice, Amfiteáter
  • 09.11.2019     Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

ZDROJ: Andrea Čurná, woowoo.sk

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share