HudbaSprávy

Anketa Český slávik oslavuje 60 rokov pri tejto príležitosti vychádza unikátna audiokniha Slavíci

Nová audiokniha SLAVÍCI – Kronika československé populární hudby mapuje 60-ročnú históriu ankety popularity Zlatý Slávik, neskôr premenovanej na Český slávik.

Autorom audioknihy je obľúbený moderátor Martin Hrdinka, ktorý je zároveň dlhé roky súčasťou ankety. Audioknihu tiež sám načítal a predstavuje v nej výsledky, najúspešnejších interpretov a hity jednotlivých ročníkov a rozpráva príbehy stálic i nováčikov na nebi populárnej hudby. Audioknihu s pesničkami vydáva pri príležitosti 60. výročia tejto ankety vydavateľstvo Supraphon. 

„Slávičia anketa oslavuje 60. narodeniny a podľa mňa je najrozsiahlejšou anketou popularity na svete. Niekto hlasoval, niekto fandil víťazom, niekto bol nešťastný z umiestenia svojho obľúbenca a iný výsledkami pohŕdal, ale všetci tú anketu poznáme. Tak som sa rozhodol zhrnúť to všetko do audioknihy Slavíci, ktorá je pohľadom do histórie nielen tejto ankety a nielen populárnej hudby,“ dodáva k audioknihe jej autor Martin Hrdinka. 

Dalo by sa povedať, že audiokniha Slavíci je vlastne dejinami československej populárnej hudby od roku 1962 až po súčasnosť. Každá kapitola pripomína najpopulárnejších spevákov, speváčky a skupiny príslušného roka, dôležité domáce i svetové udalosti a uzatvára ju pieseň z danej doby. Audioknihu navyše „zdobia“ ďalšie tematické a dobové pesničky. Celkový čas je viac než sedem hodín vyplnený zaujímavými príbehmi a legendárnymi piesňami.

Vybrané skladby z audioknihy vychádzajú tiež samostatne na digitálnom kompilačnom albume s názvom SLAVÍCI – Písničky ze stejnojmenné audioknihy. Titul vydáva Supraphon na CD, mp3 a tiež digitálne.

ZDROJ: Adriana Nievelt

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share