HudbaSprávy

Anika IRIS – Beauty´s there

Po úspešnom debute „Alive“ a energickom singli „Just another dream“ prichádza len 15 – ročná speváčka so sviežim, pozitívnym songom „Beauty´s there“ . Aj v tomto prípade je autorkou hudby aj textu. Začiatkom roka 2022 dala teenagerka dokopy živú kapelu.

„Bubeníka Patrika Horňáčka mi len tak náhodou poradil môj dobrý kamarát. S Paťom sme ako duo odohrali niekoľko našich prvých klubových koncertov.  Bassgitarista Miroslav Tallo sa nám ozval cez inzerát na bazoši a nakoniec gitaristu Samuela Vargu, ako ináč, cez sociálne siete))“.., s úsmevom opisuje ich nájdenie sa mladá speváčka.

Títo všetci „násťroční“ muzikanti sa podieľali aj na nahrávke aktuálneho singlu. „Song nám produkoval náš obľúbený Adrián Líška, s ktorým som začala spoluprácu už na svojom debute“,upresňuje Anika. Hud. podklady, vrátane bicích, gitár a bassgitary nahrala kapela vo vlastnom štúdiu RUNNER, spevy, vokály a mixáž sa realizovali u producenta Adriána. O mastering sa postaral Miroslav Chyška. Videoklip sa nakrúcal na chate na Záhorí.

„S kameramanom Patrikom Vrzalom a režisérom Šimonom Tomášik om sme si všetci nakrúcanie na chate bez vody, elektriny, a mobilného signálu veľmi užívali a myslím, že klip svojou veselou, nestrojenou náladou vhodne podporil charakter skladby“.. upresňuje podrobnosti bassgitarista Miro.

Okrem prác na aktuálnom singli dala Anika IRIS s kapelou dokopy 90 minútový koncertný program, s ktorým už úspešne vystúpili v Nemecku, v Čechách a samozrejme na Slovensku a do konca leta ich čaká ešte niekoľko koncertov.

ZDROJ: Richard Gužák 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share