HudbaTlačové správy

Aneta Langerová vydáva Dvě slunce na vinyle

Po vydaní úspešného vlaňajšieho albumu Dvě slunce si milovníci vinylových platní budú môcť čoskoro vypočuť tento album i na svojich gramofónoch.

Keď sa vonku stmieva skôr, sedávam pri svojom gramofóne, na ktorom si púšťam diela môjmu srdcu blízke. Rada sa zastavím a započúvam sa do tónov, ktoré získavajú svoj priestor, a nechávam sa unášať hrejivým pocitom starého dobrého sveta. A tento pocit sa premenil v prianie, aby moje Dvě slunce vyšli i na vinyle. Nech hudba znie a Dvě slunce vás hrejú,” prezrádza a všetkým praje Aneta.

Okrem bookletu sa vo vnútri nachádzajú i bonusové materiály – čiernobiele pohľadnice Anety ako pražskej pozorovateľky od fotografa Herberta Slavíka, farebný plagát obalu albumu s vyznaním, a celý album si vďaka unikátnemu kódu bude možné stiahnuť i v digitálnej verzii.

Vinyl Dvě slunce obsahuje 12 skladieb: Dvě slunce, Bílý Den, Na horách sněží, Marie, Tělo 2086, Sama, Jak krásné je být milován, Závrať, Tam kam, Netopýr, Antonín, Strom.

V predaji bude od 19. novembra 2021. Všetci, ktorí sa nevedia dočkať a chcú Dvě slunce na svojich gramofónoch počúvať ako prví, si ho môžu navyše i s podpisom Anety, objednať na www.langerovaaneta.cz.

Vinyl Dvě slunce vydáva Art Shock v distribúcii Supraphonu pre Českú republiku a Spinakeru pre Slovenskú republiku.

Fanúšikov a zberateľov vinylov iste potešilo, že si okrem klasickej čiernej platne mohli uloviť jednu zo sto kusov žiarivo žltej limitovanej edície, ktorá bola vypredaná rekordne rýchlo – za štyri hodiny. Šťastní držitelia limitky obdržia Anetou vlastnoručne podpísanú a očíslovanú platňu.

V novembri 2021 Aneta s kapelou a sláčikovým triom vyráža na jesenné turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován, ktoré štartuje 13. 11. 2021, a na cestu si so sebou pribalia i nové vinyly. Na 20tich koncertoch turné zaznejú príbehy z albumu Dvě slunce, ktoré si všetci spolu môžu zaspievať NAŽIVO, a nabiť sa pritom slnečnou energiou na celú zimu. Na koncertoch bude Anetu sprevádzať jej kapela spoločne so sláčikovým triom v zložení: klavirista a producent albumu Jakub Zitko, bubeník Martin Kopřiva, basgitarista Miloš Klápště, gitarista Ludvík Kulich, violoncellistka a speváčka Dorota Barová, huslistka Veronika Vališová a violista Vladan Malinjak.

ZDROJ: Adriána Čahojová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share