HudbaTlačové správy

Album J. Filipa Ten čo hrával s Dežom vychádza v reedícii

Jaro Filip - Ten čo nahrával s Dežom

Tento pozoruhodný album s názvom Ten čo hrával s Dežom nahral slovenský hudobný génius Jaro Filip v roku 1998, dva roky pred svojou predčasnou smrťou. Venoval ho svojmu najbližšiemu hudobnému partnerovi Dežovi Ursinymu, ktorý sa už v tom čase pozeral na jeho úsilie z rockového neba. Filip okolo seba zoskupil elitnú zostavu štúdiových hudobníkov Šeban-Rózsa-Buntaj a ako textára prizval Richarda Müllera, ktorý sa mu odvďačil obrovským autorským porozumením. Vznikol tak nadčasový album, ktorý je ďalšou ozdobou súčasnej vinylovej edície Opus.

„Ten čo hrával s Dežom je pokračovaním dialógu so spevákom Richardom Müllerom, ktorý opäť napísal svojmu parťákovi slová na telo. Táto spolupráca vyprodukovala mnohé krásne piesne a nahrávka obsahuje jednu z najkrajších Filipových skladieb Syn nosí moju tvár. Do kategórie spevákovych „Besf of“ patrí isto aj záverečná Absolútne. Titulný song odkazuje na jeho dlhoročnú spoluprácu s Dežom Ursinym a popri skladbe Rocker ukazuje, že divadelníkovi Filipovi svedčí aj jeho tvrdšia podoba. Naopak Boh aj v pekle v prsty má by sa zas hodila do repertoáru Lasicu so Satinským. Ten, čo hrával s Dežom v čase vydania v roku 1998 neprávom zapadol v pene dní deväťdesiatych rokov. Teraz si konečne zaslúžil poriadnu revíziu,“ okomentoval reedíciu novinár, publicista a zberateľ vinylových platní Peter Bálik.

Na albume hrajú a spievajú: Jaro Filip (klávesy a spev), Andrej Šeban (gitary), Oskar Rózsa (basové gitary), Marcel Buntaj (bicie), Richard Müller (spev)

ZDROJ: Renáta Tomášová, Warner Music

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share