HudbaSprávy

4 Tenori vzdávajú hold Karlovi Svobodovi i kultovému seriálu Cirkus Humberto

4 Tenori krátko po prevzatí Zlatej platne Supraphonu za svoj nový album Láska prý prichádzajú s videoklipom k piesni Krev toulavá hitmakera Karla Svobodu, ktorého nedožité 85. narodeniny si pripomíname tento rok. Jeho song zo slávneho televízneho seriálu Cirkus Humberto s textom Karla Šípa naspieval pred 35 rokmi Karel Gott. K poslucháčom sa teraz pieseň vracia v novom aranžmáne šitom na mieru 4 Tenorom. 

Videoklip k piesni Krev toulavá so 4 Tenormi natočil režisér Matěj Říha, ktorý má na konte okrem iného i spolupráce s Marekom Ztraceným, kapelami Škwor a Slza, či s raperom Marpom. Práve Matěj pre 4 Tenorov vybral výnimočné priestory Lobkowiczkého paláca na Pražskom hrade, kde vznikli krásne zábery, ktoré sprevádzajú slávnu pieseň. 4 Tenori ju vydali na svojom druhom, vlani vydanom albume Láska prý, ktorý bol nedávno ocenený Zlatou platňou Supraphonu. Pozornosť na albume vzbudila tiež novoobjavená a dovtedy nikdy  nenaspievaná pieseň Karla Svobodu Pýcha předchází pád. 

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Michal Bragagnolo a Jan Kříž zažívajú so zoskupením 4 Tenori čoraz väčšie úspechy, ktoré sa odzrkadľujú nielen v zlatých a platinových platniach za ich dva radové albumy, ale tiež vo veľkom zájme o ich koncerty, ktoré bývajú často rýchlo vypredané. Počas blížiaceho sa leta 4 Tenori odspievajú špeciálne „Hradozámocké turné“ po českých a slovenských nádvoriach. Prijali tiež pozvanie do šou Královny popu i na festivaly Sedmihorské léto, MHF Talichův Beroun, Plaňanyfest, a v septembri otvoria Hudobný festival v Kroměříži. Už teraz je takmer vypredaný ich vianočný koncert, ktorý sa bude konať 15. decembra 2023 v pražskej Lucerne. Plnia sa im aj diáre na roky 2024 a 2025, kedy ich čakajú nielen ďalšie koncerty s Filharmóniou Bohuslava Martinů, ale tiež niekoľko zahraničných vystúpení.

Aktuálne z koncertného diára 4 Tenorov / apríl – september 2023 

18. apríl – Pardubice / IDEON

20. apríl – Stochov / KD 

27. apríl – Domažlice / MKS 

08. máj – Brno / Národné divadlo

18. máj – Svitavy / Fabrika 

23. máj – Žďár nad Sázavou / Dom kultúry

26. máj – Jablonec nad Nisou / otvárací koncert festivalu Jablonecké tóny

30. máj – Neratovice / Společenský dom

31. máj – Klatovy / Kultúrny dom

08. jún – Plzeň / Veľká synagóga

20. jún – Piešťany / Dom umenia

21. jún – Trnava / AMFIK

22. jún – Šamorín / Rímskokatolícky kostol a kláštor

26. jún – Strakonice / Letné kino

28. jún – MHF Talichův Beroun 

03. júl – Klášterec nad Ohří / Festival Jaroslava Svěceného

16. júl – Kunice / Zámok Berchtold 

11. august – Kuks / nádvorie Hospital Kuks 

12. august – Moravská Třebová / zámok

20. august – Lednice / zámok

29. august – Nitra / hrad

20. september – Luhačovice

21. september – Kroměříž

ZDROJ: Adriana Nievelt

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share