HudbaTlačové správy

25 rokov na scéne oslávi skupina Inekafe symfonickými koncertami

Skupina INEKAFE je po 25. rokoch na scéne v najlepšej kondícii a už o  týždeň odpáli dva najväčšie koncerty v svojej histórii. Líder Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a basgitarista Vlado Bis si pre fanúšikov pripravili lahôdku v podobe symfonického turné. 25 rokov Symphonic Tour navštívi Bratislavu 15. januára 2020 a o dva dni neskôr Prahu.

„Koncerty budú obrovské so všetkým čo k tomu patrí. Budú v najväčšom priestore v akom sme kedy hrali. V Bratislave to bude Národné tenisové centrum, v Prahe Fórum Karlín. S INEKAFE zahrá 40-členný orchester z Prahy. Plus k nemu sme povolali na posilnenie mohutnosti refrénov aj 20 členný zmiešaný spevácky zbor Tirnavia z Trnavy a klaviristu Prela, ktorý je známy z kapely Fermata. Dokopy teda bude na pódiu aj s dirigentom 65 ľudí,“ vysvetľuje líder kapely Vratko Rohoň

Dôraz na kvalitnú techniku

„Bude to to najlepšie, čo sa v Česko – Slovensku dá zohnať. Budeme mať najväčšie pódium v histórii spolu s doplnením o svetlá a LEDky. Najväčšia bomba bude ale zvuk. Objednali sme si Meyer sound, čo je značka najlepších aparatúr na svete, u nás ju má len niekoľko zvukových firiem. Je to niečo ako Rolls Royce v rámci zvukových aparatúr,“ hovorí Vratko.

Kapela aktuálne skúša so symfonickým orchestrom, doteraz sa pracovalo na aranžmánoch a spevoch. Fanúšikovia sa na koncertoch dočkajú aj veľkých hitov Ružová záhrada, Kašovité jedlá, Ráno či Právo na šťastie.

„Veľkú väčšinu z nich zahráme, lebo sa harmonicky hodia na tento typ aranžmánu. Vybrali sme ale aj skladby, ktoré doslova vykvitnú v tejto forme a neboli vždy hrávané na koncertoch, Bude to obrovská lahôdka pre našich fans. Príkladom je napríklad skladba Ako sa máš?,“ rekapituluje Vratko.

Aranžmány od Lukáša Sommera

„Keď nám poslal prvé demá, okamžite nám nabehli zimomriavky na koži a slzy do očí. Bolo to niečo ako Piráti z Karibiku, čiže na ten veľký filmový štýl. Okamžite sme pochopili, že toto je cesta, ktorá touto formou povedie – naše skladby do toho najvyššieho poschodia hudby. Bude to VIP lóža ľudského hudobného kumštu spojeného s našimi piesňami. Strašne sa na to tešíme,“ neskrýva radosť Vratko.

INEKAFE

Skupina INEKAFE vznikla v roku 1995 ako jedna z garážových kapiel v Bratislave na Prístavnej ulici. Dnes má na konte sedem radových albumov, dve výberovky, jedno Live 2 DVD a vyše 100 tisíc predaných nosičov. Úspešná kapela odohrá ročne vyše 100 koncertov po Slovensku aj Česku a už roky patrí medzi headlinerov letných festivalov. Zatiaľ posledný radový album INEKAFE je Nevhodný typ z roku 2015. Ostatný úspešný singel vyšiel v roku 2017 na výberovke 22 svetelných rokov a volá sa Sínus dopadu.

„Deväťdesiate roky, garáž a drina. To je to, čo nám dalo základ. Potom prišli prvé koncerty, demáče a albumy. Pekne tehlička po tehličke. Žiadne superstar ani talenty. Vďaka poctivej drine a srdcu sme stále tam, kde sme,“ uzatvára Vratko Rohoň.

Nenechajte si ujsť oslavu 25. výročia skupiny na  INEKAFE 25 ROKOV SYMPHONIC TOUR. Stretneme sa 15. januára 2020 v AXA Aréne NTC v Bratislave a 17. januára 2020 vo Forum Karlín v Prahe. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

ZDROJ: Nora Krchňáková, NK Factory

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share