HudbaSprávy

11. ročník festivalu Atmosféra prinesie nečakané zážitky.

V čarovnom prostredí hontianskych viníc sa už o niekoľko dní začne festival Atmosféra. Ten počas aktuálnehoročníka ponúkne svojim návštevníkom hlboké a intenzívne zážitky vrátane skvelého hudobného a sprievodného programu. 

Prečo by si návštevníci nemali nechať ujsť 11. ročník festivalu Atmosféra? Podľa jeho zakladateľky a hlavnej organizátorky, Gretky Pavlovovej, je to jednoduché: Atmosféru každý rok posúvame o level vyššie – v otázke služieb, hudobného a aj sprievodného programu. Inak to nebude ani tento rok. Návštevníci sa môžu tešiť na množstvo unikátnych mikrozážitkov na každom kroku.”

Silný hudobný line-up na lúke medzi vinicami

Organizátori aj v tomto roku stavili nielen na silné mená zo slovenskej a českej hudobnej scény, ale postarali sa aj o niekoľko prekvapení. Podľa Pavlovovej bude jedinečnou slovenská premiéra hudobného projektu Postalgia Symphonic Kataríny Málikovej a Jihočeskej filharmonie, počas ktorej sa na hlavnom pódiu postaví naraz až 37 umelcov. Na 11. ročník zavíta aj slovenský gitarista Andrej Šeban, ktorý zvyčajne na festivaloch nevystupuje, no na Atmosfére urobil výnimku. Prekvapujúcim prvkom bude aj vystúpenie obľúbenej skupiny Para, ktorá neovládne večerný prime time, ale festival ukončí v nedeľu na obed – intímne a pod naším čarovným dubom,” dopĺňa organizátorka. 

Návštevníci sa môžu tešiť aj na českú kapelu Zrní, či na slovenské zoskupenia – Korben Dallas, Fallgrapp, Saténové ruky, projekt Vec Švidraň alebo Chiki Liki Tu-A. Silné zastúpenie budú mať na festivale aj ženy – Zea, Tamara Kramar, Neha!, Dennyiah, Meowlau x Val, či atmostálica Jana Kirschner. 

Nehudobný program vyskladaný do detailu

Nová dekáda festivalu je v znamení viacerých zmien. Nehudobné pódiá organizátori presunuli tak, aby si pripravovaný program mohlo vychutnať viac návštevníkov. Presunuli sme diskusný les, kde nás aj tento rok čaká viacero podnetných spoločenských diskusií. Najväčšou zmenou prešla naša Duša,” prezradila Pavlovová. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na zaujímavé workshopy, interaktívny program, nočné pozorovanie hviezd, ale napríklad aj na divadelné predstavenie v prírode, kvízy a množstvo programu zameraného na literatúru – jej tvorbu a čítanie. 

Novinkou 11. ročníka bude exkluzívna premiéra filmu Letné svetlo a potom príde tma, ktorý bol nakrútený podľa rovnomennej knihy obľúbeného islandského spisovateľa Jóna Kalmana Stefánssona. 

Atmosféra je určená aj pre najmenších návštevníkov 

Veľkou skupinou, ktorá prichádza pravidelne na Atmosféru, sú aj detskí návštevníci. Deti sa môžu tešiť na hudobný program – na hudobníkov, ako sú Braňo Jobus a Džumelec, ďalej pre nich pripravujeme workshopy, divadelné predstavenia a čítačky kníh v réžii Kristíny Tormovej. Sú dôležitou skupinou našich návštevníkov a my veríme, že aj ony odídu tento rok z Atmosféry spokojné a naplnené,” želá si Pavlovová.

Program v Duši ide viac do hĺbky

Duša stage sa presunul o pár desiatok metrov a ponúkne celistvý hĺbavý pohľad do svojho vnútra. Okrem pohybových cvičení a jogy, si návštevníci budú môcť oddýchnuť v saune alebo ponoriť sa do seba formou mindfulness praktík. Unikátnou novinkou bude projekt Dreaming Scenes – šesťhodinový prespávací koncert. Celý zážitok doplní unplugged koncert Martina Geišberga. 

Festival viac otvára vzťahové témy, návštevníci si môžu vyskúšať, napríklad, speed dating, navzájom sa spoznať vďaka Hlbine, a dozvedieť sa viac o vzťahoch prostredníctvom diskusií o intimite. 

Väčší festival, lepšie služby

Festival s kapacitou 3000 návštevníkov neustále pracuje na svojom zlepšení. Okrem nových priestorov pre diskusie a dušu, prinesie aj väčšiu handmade a gastro zónu a väčší priestor dostanú aj neziskové organizácie. 

Návštevníci si budú môcť na Atmosfére vybrať z množstva hudobného, aj nehudobného programu. Čo si z toho sprievodného nenechá ujsť Gretka Pavlovová? Teším sa na diskusiu s Milou Haugovou a obľúbenou babičkou Blue Grandma o kráse života a staršieho veku. Opäť si pozriem inscenáciu Roľa divadla Nude. Mimoriadne sa teším na program v Duši – na prespávací koncert Dream Scenes a na unplugged koncert Martina Geišberga, ako aj na vystúpenie tanečníčky Simony Machovičovej s názvom Pulps, ktoré je pohybovou reflexiou na medziľudské vzťahy.”

ZDROJ: Marek Kučera 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share