FilmSprávy

Znovuotvorené kiná prevalcoval nový SPIDER-MAN

Aj napriek tomu, že sme si na Spider-Man: Bez domova museli mesiac počkať, slovenskí diváci ho prijali s veľkým nadšením. Vo vypredaných sálach sa ozývali nadšené výkriky fanúšikov, ktorí si užívali filmový megahit plný nečakaných prekvapení a nostalgických momentov. Euforické reakcie divákov trvali až do konca záverečných titulkov, a ak poznáte Marvel, vždy má pre nás niečo pripravené aj po nich.

“Len minulú stredu sme sa definitívne dozvedeli, že sa kiná opäť otvárajú, a len za 3 dni sa nám podarilo v spolupráci s kinármi dostať na slovenské plátna Spider-Mana v rekordne krátkom čase. Záujem divákov bol obrovský. Za dva dni si Spider-Mana pozrelo na predpremiérach 28 tisíc divákov. To nemal historicky doposiaľ žiadny film na Slovensku a prihliadnuc na kapacitné obmedzenia v kinách je to v rovine zázraku,“ hovorí marketingový manažér Itafilmu Juraj Brocko.

Predpremiér Spider-Mana sa počas uplynulého víkendu zúčastnilo 28 764 divákov a slovenské tržby dosiahli € 207 018. Tieto čísla sa samozrejme odrazili aj na celkových tržbách, ktoré sa do dnešného dňa vyšplhali na neuveriteľných 1,6 miliardy dolárov a momentálne Spider-Man: Bez domova drží 8. miesto v rámci najzárobkovejších filmov v histórii.

Najnovšia Spider-Man snímka sa teší nielen finančnému úspechu, ale aj úspechu u filmových kritikov a divákov. Online agregátor filmových recenzií Rotten Tomatoes uvádza 93% podiel priaznivých recenzií pri kritikoch a 98% pri diváckom hodnotení.

O filme

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečenstve ako kedykoľvek predtým, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom.

ZDROJ: Lukáš Kadlec

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share