FilmSprávy

Ženy v behu sa dostanú do kín koncom januára

Česká komédia Martina Horského Ženy v behu rozpráva o ženách, ktoré sa neboja vybehnúť šťastiu v ústrety. „Obdivujem ženy, koľko toho dokážu vo svojom živote zvládať. Starostlivosť o rodinu, zamestnanie a mnoho ďalších vecí. Sú vlastne v neustálom behu, rovnako ako naše hrdinky, ktoré si navzájom k tomu pribrali ešte aj maratónsky beh. Názov teda v sebe nesie dva významy, prčiom životný beh je pre mna, pochopiteľne, dôležitejší,“ hovorí o svojom filme scenárista a režisér Martin Horský.

Trailer Ženy v behu

O filme

Věra (Zlata Adamovská) prežila s Jindřichom báječný život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón!  Emancipovaná a rázna matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Proste si trasu rozdelí na štyri časti a zdolajú tých viac ako 42 kilometrov ako rodinná štafeta. Žiadna z nich síce zatiaľ neodbehla ani meter, ale do štartu ostávajú ešte tri mesiace a tréner Vojta (Vladimír Polívka) pripravil skvelý kondičný plán. Stačí len začať. 

Dcéry sa však do behania veľmi nehrnú. Majú úplne iné starosti. 

Najstaršia Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenne problémom svojich troch synov a ich otec Karel (Ondřej Vetchý) ju už dvadsať rokov nevie, alebo nechce, požiadať o ruku. Prostredná Bára (Veronika Khek Kubařová) túži po dieťati, lenže preňho zatiaľ nenašla toho pravého otecka. Jej biologické hodiny bijú na poplach. A najmladšia Kačka (Jenovéfa Boková) síce chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadný problém  – manželku. Zamilovaná Kačka napriek tomu trvá na vzťahu bez budúcnosti. 

Je zjavné, že dcéry majú momentálne úplne iné priority než bežecký tréning. Svojrázna mama Věra preto musí napnúť všetky sily, aby rodinnú štafetu previedla cez radu prekážok a komediálnych komplikácií na štart Jindřichovho vysnívaného maratónu. 

S behaním je to úplne rovnaké ako v živote. Dôležité je vydržať a nevzdávať sa, keď je cieľ na dosah…

Tvorcovia a obsadenie

  • Scenár a réžia: Martin Horský
  • Producent: Tomáš Hoffman
  • Kamera: Jan Drnek
  • Strih: Ondřej Hokr
  • Hrajú: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann

Česká komédia Ženy v behu bude mať premiéru v slovenských kinách 31. januára 2019.

ZDROJ: Andrea Pivarčiová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share