FilmTlačové správy

Ženská na vrchole – nová zimná komédia na špici rebríčka návštevnosti

Hviezdne herecké obsadenie a hrejivý humor v prostredí zasnežených Tatier – táto kombinácia sa podpísala na úspechu novej česko-slovenskej komédie Ženská na vrchole, ktorá sa stala najnavštevovanejším filmom ostatného víkendu v slovenských kinách. Od štvrtkovej premiéry ju videlo už 25 072 diváčok a divákov, spolu s predpremiérami dokonca 28 050 párov diváckych očí. 

Obľúbená česká herečka Anna Polívková v snímke stvárňuje Helenu, majiteľku pražskej biokaviarne, ktorá sa rozhodne so synom stráviť advent v tatranskom hoteli. Namiesto toho sa vinou vlastnej roztržitosti ocitá v horskej chate a v spoločnosti dvoch bratov, horalov, ktorí jej predstavia svet diametrálne odlišný od toho, v ktorom doma žije. O zábavné situácie tak rozhodne nebude núdza a blížiace sa Vianoce budú nadmieru výnimočnými. 

Hlavnej hrdinke robí v snímke spoločnosť množstvo prvotriedne obsadených postáv. Bratov Richarda a Michala stvárňujú Martin DejdarMarek Němec. Legendárny Bolek Polívka sa na plátne prvýkrát predstavuje ako filmový otec svojej skutočnej dcéry. Jana Preissová sa po štyroch dekádach vracia k filmovému herectvu ako jeho manželka a Helenina matka. Okrem nich sa publikum môže tešiť na Janu Krausovú, Mareka Adamczyka, ale aj slovenských hercov Romana Pomajba a Danicu Jurčovú v úlohách pána farára a pani farárovej. Pozornosť si zaslúži aj detská herecká dvojica, očarujúcim spôsobom dopĺňajúca hviezdne osadenstvo – Emma Voksová a Toníka Holoubek. 

Vrtochy počasia

Úspech v kinách je pre tvorcov veľkým zadosťučinením, keďže nakrúcanie v horskom prostredí bolo mimoriadne náročné. Režisérka Lenka Kny spomína najmä na vrtochy počasia: „Na Chopku nevydrží počasie dlhšie než polhodinu, takže akonáhle bolo všetko pripravené, zatiahlo sa a začala fujavica.“ Do práce každý deň jazdili dvomi lanovkami, kam sa muselo natlačiť všetkých 37 členov štábu. Občas pritom riskovali, že sa po skončení pracovnej doby do doliny vôbec nedostanú… „Keď sa končilo nakrúcanie a potrebovali sme ešte pol hodinu pracovať, dostala sa k nám správa, že sa ženie víchrica a my sa rýchlo musíme presunúť na lanovku, ktorá nás dovezie dole – pretože z bezpečnostných dôvodov už žiadna dole nepôjde. Risk, napätie, chlad… Toto nakrúcanie sa nám zarylo pod kožu rovnako ako mráz a vietor.“

Romantickú zimnú komédiu Ženská na vrchole prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. 

Ženská na vrchole

Trochu svojrázna slobodná matka, úspešná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková), odchádza na podnet svojej tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osemročným synčekom Mikulášom stráviť advent na horách, aby sa tak vyhla svojmu citovému problému. Vďaka roztržitosti a hre osudu v podobe pána Farára (Roman Pomajbo) a pani Farárovej (Danica Jurčová) sa ocitá na vysokohorskej chate, kde samotársky horal Richard (Martin Dejdar) prevádzkuje adrenalínové športy, žije tu so svojou malou dcérkou Zuzou a živelným bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Táto nesúrodá partička sa v snehom zapadanej chate rozhodne nenudí. A to Helena ešte netuší, že jej starostlivá milujúca matka (Jana Preissová) prinúti protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Sú Vianoce a rodina musí byť predsa pohromade!

ZDROJ: Peter Gašparík, Continental Film SK

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share