FilmTlačové správy

Vernisáž aj oficiálny trailer k filmu Sklenená izba

Film režiséra Juliusa Ševčíka Sklenená izba, natočený podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera, predstavuje svoj oficiálny trailer.

TRAILER – Skledená izba (anglická verzia)

Film inšpirovaný príbehom a zrodom výnimočnej Vily Tugendhat, bude mať v kinách slovenskú premiéru 14. marca 2019.

TRAILER – Sklenená izba (česká verzia)

V hlavných úlohách sa objaví unikátne medzinárodné obsadenie ako Carice van Houten, Hanna Alström alebo Claes Bang, Alexandra Borbély, Roland Møller, Karel Roden, Martin Hofmann, Karel Dobrý, Zuzana Fialová alebo Vladimír Polívka.

V slovenských kinách budú mať diváci možnosť vidieť film v originálnej anglickej verzii so slovenskými titulkami, ale aj s českým dabingom. Práve z tohto dôvodu má aj trailer dve verzie – anglickú so slovenskými titulkami, a dabovanú. Hlavné úlohy nahovorili Aňa Geislerová, ktorá prepožičala hlas predstaviteľke Liesel – Hanne Alström, a Katarína Winterová, ktorá dabuje Carice van Houten ako Hanu.

Vernisáž výstavy vybraných kostýmov

Minulý týždeň sa v unikátnej vile Tugendhat v Brne konala vernisáž výstavy vybraných kostýmov k filmu Sklenená izba, ktorú na českej pôde symbolicky otvoril slovenský prezident Andrej Kiska„Vila Tugendhat je stavba, ktorá ohúri každého človeka. Na tejto vile je dôležité, aby sme si uvedomovali kultúrne aj historické dedičstvo a nebáli sa investovať. Teším sa, že pri tejto mojej návšteve Brna sa môžem zúčastniť aj otvorenia výstavy k filmu Sklenená izba a pozrieť si kostýmy, ktoré tam sú. Zatiaľ som o tomto filme veľa počul, ešte som ho nevidel a teším sa na premiéru!“ povedal Andrej Kiska.

Autorkou kostýmov je Katarína Štrbová Bieliková„Mám z toho výborný pocit, a musím povedať, že som ani nesnívala o tom, že prezident – a ešte k tomu aký – mi bude otvárať výstavu.“

Výstavu vo vile Tugendhat je možné vidieť do 11. marca 2019. 

Film Sklenená izba bude mať premiéru 14. marca 2019.

ZDROJ: Timea Pajtinková, Supreme Communication

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share