FilmSprávy

Spider-Man je nasledovanejším filmom v COVIDovej ére

Spider-Man: Bez domova je veľkou filmovou udalosťou. Ani v tých najbláznivejších snoch by sme však nepredpokladali, že sa stane gigantom akým je teraz. Na Slovensku pritiahol pred strieborné plátna doposiaľ takmer 110 tisíc divákov a tržby dosiahli vyše 740 tisíc Eur!Spider-Man: Bez domova sa tiež stal najsledovanejším filmom v pandemických časoch (konkrétne od 1.3.2020) a už 4. víkend po sebe sa udržuje na popredných priečkach rebríčka návštevnosti kín.

Za oceánom v Spojených štátoch amerických je necelých 12 miliónov dolárov od toho, aby porazil Avatara a zaujal tretie miesto v rámci najzárobkovejších filmov v histórii USA. V rámci celého sveta sa tržby tejto snímky vyšplhali na takmer 1,8 miliardy dolárov! Po posledných dvoch Avengers filmoch, konkrétne podtituly Infinity War a Endgame, ide o tretí najzárobkovejší film v rámci Marvel Cinematic Universe. Vo veľkom štýle tak prekonal Black Panther či Captain Marvel. Okrem spomínaných úspechov ide o historicky najväčšie otvorenie Sony Pictures Entertainment (Columbia Pictures) a 3. najväčší otvárací víkend Marvel filmu.

Spider-Man: Bez domova je jednoznačným víťazom vo všetkých aspektoch, a to aj z pohľadu diváckych reakcií a hodnotenia kritikov. Michal Korec z kinema.sk napísal: „Má to 148 minút, ale po rokoch je to asi film, ktorý skončí a vy budete mať pokušenie kúpiť si lístok znova.“

Synopsa: Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečenstve ako kedykoľvek predtým, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom.

ZDROJ: Lukáš Kadlec

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share