FilmTlačové správy

Rýchlo a zbesilo 9: V nečakanom príbehu sa nájde každý divák

Už 17. 6. prichádza do kín dlho očakávaný trhák Rýchlo a zbesilo 9. Ako režisér sa k nemu vrátil Justin Lin, ktorý režíroval 5 sérií, 2 posledné vynechal a teraz prichádza s aktuálnou. Sám totiž cítil, že niečo ostalo nevypovedané…

Ani ten najrýchlejší vodič na svete nedokáže ujsť pred svojou minulosťou. Zistí to aj drsniak Dominic Toretto, ktorému osud prihral do cesty najzákernejšieho nepriateľa. Vlastného brata. Režisér Justin Lin, ktorý má zásadný podiel na úspechu benzínom voňajúcej ságy, nakrútil ďalší nadupaný diel, ktorý opäť posúva hranice možného – napriek ​​platným fyzikálnym zákonom.

Maximálne emócie

Hoci Justin Lin posledné dve série Rýchlo a zbesilo nerežíroval, celý čas bol v kontakte ako s producentom, tak s hercom Vin Dieselom a ich rodinami. Keď pocítil nutkanie, že v ságe ostalo niečo nedopovedané, ihneď išiel do 9. pokračovania, ktoré práve tým nevypovedaným, je úplne odlišné. “To, čo robí Rýchlo a zbesilo 9 výnimočným, je osvetlenie toho, ako Dominik celý život zvláda svoju zraniteľnosť,” hovorí Diesel, “Na vývoji tejto postavy je to veľmi zábavné, pretože je to niečo, s čím sa môžeme stotožniť všetci.”

Zásadnou zmenou je, že Dominik sa stal otcom. Svoj adrenalínový život presunul na farmu, kde s Letty (Michelle Rodriguez) vychovávajú svojho syna Briana. Nové rozpoloženie predstavuje nielen nové povinnosti, ale aj skúšku vzťahu, v ktorom cítiť napätie a trenice. Ozýva sa však minulosť a v tíme lumpov, ktorí chcú ovládnuť tento svet, sa ocitá človek rovnako nebezpečný a dobre šoférujúci ako Dominik – jeho brat Jakob (John Cena). Po smrti otca sa rozišli v zlom a je jasné, že ak sa ich cesty opäť spoja, bude to bolestivé stretnutie. Jakobovi navyše v realizácii jeho plánov pomáha geniálna hackerka Cipher (Charlize Theron), s ktorou sa diváci zoznámili v Rýchlo a zbesilo 8. “Keď máme deti, stávky sú vyššie,” hovorí Diesel, “Dominik teraz už musí brať do úvahy svoju najzraniteľnejšiu čiastočku – svoje dieťa.”

V 9. sérii tak uvidíme postavy v takých polohách, v akých sme ich nikdy predtým nevideli. “Postavy budú vo svojich maximálnych emočných vypätiach a myslím si, že práve to bolo vždy tajomstvom úspechu fenomenálnej slávy Rýchlo a zbesilo,” povedal Lin.

Londýn, Edinburgh, Thajsko, Tbilisi a Los Angeles

V týchto všetkých miestach sa film nakrúcal, a to dokonca niekedy aj v rovnakom čase! Kým Justin Lin nakrúcal hlavné scény s hercami vo Veľkej Británii, šéf druhého tímu nakrúcal kaskadérske kúsky v Thajsku. “Vždy sme boli v čele vývoja priekopníckych akcií, čo je pre mňa veľmi doležité,” hovorí Lin, “Technológie sa vyvinuli natoľko, že som videl, že môžem tlačiť ešte viac a ešte viac. Bolo to veľmi inšpirujúce.”

Producent Jeffrey Kirschenbaum zároveň dodáva, že každé Rýchlo a zbesilo vznikalo tak, akoby malo byť posledné: “Nikdy neváhame, čo sa týka nových a invenčných spôsobov integrácie áut do deja. V prípade Rýchlo a zbesilo neexistuje nič, čo by bolo príliš veľké alebo príliš šialené.”

Nenechajte si ujsť jedinečné 9. pokračovanie mimoriadne obľúbenej ságy Rýchlo a zbesilo, ktorú do slovenských kín prináša už 17. júna distribučná spoločnosť CinemArt SK.

ZDROJ: Perla Žinčíková, Makovienka

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share