FilmSprávy

Pripravované filmové novinky 11/21

Morbius

Štúdio Sony Entertainment nám prináša ďalší výnimočný príbeh z celosvetovo populárneho komiksového sveta MARVEL. Michael Morbius je geniálny biochemik, ktorý trpí veľmi ojedinelou krvnou chorobou. Pri vytrvalom pátraní po zázračnom lieku sa však infikuje výnimočnou nákazou, ktorá ho nielen vylieči, ale obdarí ho úžasnými, no zároveň veľmi desivými schopnosťami. Hranica medzi hrdinom a zloduchom bude prekročená!

V hlavnej úlohe sa ako Morbius predstaví oscarový Jared Leto (Dallas Buyers Club) a vo vedľajších úlohách mu budú sekundovať Matt Smith (Doctor Who),Adria Arjona (6 Underground), Tyrese Gibson (séria Rýchlo a zbesilo). Michael Keaton si zopakuje svoju rolu ako Adrian Toomes alebo Vulture zo snímky Spider-Man: Návrat domov. Znamená to, že sa proti Morbiusovi postaví Spider-Man v podaní Toma Hollanda? Budeme musieť počkať a nechať sa prekvapiť.

Synopsa: Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky…

V kinách po celom Slovensku už od 27. januára 2022!

Spider-man: Bez domova

Vianoce sa nezadržateľne blížia a s nimi aj filmová nádielka od Sony Entertainment v podaní najpopulárnejšieho hrdinu od štúdia Marvel. Spider-Man sa vracia v poradí tretej snímke s podtitulom Bez domova, ktorá sa odohráva v tzv. Marvel Cinematic Universe (MCU), vo voľnom preklade ako Filmový vesmír Marvelu.

Po udalostiach Spider-Man: Ďaleko od domova sa Peter Parker ocitá v ťažkej pozícii, keďže jeho identita bola odhalená celému svetu. Rozhodne sa preto vyhľadať pomoc Doctora Strangea, ktorý by vďaka svojim magickým schopnostiam mohol napraviť napáchanú škodu. Presný opak je však nezastaviteľnou skutočnosťou a v Spideyho svete sa otvoria všetky možné vesmíry, ktoré postavia do jeho cesty tých najzlovestnejších záporákov akým hrdinovia v pavúčich kostýmoch čelili. Prídu Peterovi na pomoc aj jeho ďalšie alternatívne verzie?
V hlavnej úlohe sa ako Spider-Man opäť predstaví sympatický Tom Holland. Taktiež sa ukáže Benedict Cumberbatch (Sherlock) ako Doctor Strange,Zendaya (Euphoria) ako MJ, či Jacob Batalon (Spider-Man: Ďaleko od domova) ako Ned, ktorých sme spoznali v predchádzajúcich Marvel filmoch.Môžeme sa však tešiť aj na dlho očakávaný návrat dobre známych tvárí z pôvodných Spider-Man filmov,Alfred Molina (Spider-Man 2) ako Doc Ock, Willem Dafoe (Spider-Man) ako Green Goblin, či Jamie Foxx (The Amazing Spider-Man 2) ako Electro.

Synopsa: Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečenstve ako kedykoľvek predtým, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom.

V kinách od 16. decembra 2021.

ZDROJ: Lukáš Kadlec

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share