FilmSprávy

Príbeh Invalid výjde aj ako komiks

Tvocovia snímky Invalid opäť prekvapujú. Iba nedávno zverejnili filmovú skladbu Asal, ktorá je rómskym prevedením legendárnej pesničky Úsmev a dnes pridávajú informáciu o tom, že príbeh filmu Invalid vyjde aj v knižnej podobe. Komiksy slovenskej tvorby často nevychádzajú, no komiks Invalid poteší slovenského čitateľa už 8. februára. Čierna komédia Invalid príde do kín 9. februára.

“Táto knižka je o tom, ako sa z Lacka Hundera, môjho najlepšieho kamaráta, stala legenda. Je o nás, o komarátstve, hneve, rodine, ale aj o múzeu a sebaobrane.

A najlepšie je, že ju môžete čítať aj pozerať naraz. Lebo sú v nej perfektné obrázky.

Dokonca je k nej aj film, ale na ten budete musieť ísť do kina.”

Takto predstavuje nový slovenský komiks Invalid s podnázvom Netrep kokocynas! zadná strana jeho obálky. Autormi komiksu sú scenárista rovnomernnej čiernej komédie Tomáš Dušička a Slavomír Jakab.

Komiks bude možné kúpiť si vo väčšine slovenských kníhkupectiev od 8. februára, film sa začne v kinách premietať od 9. februára. Námet na film, a teda aj komiks zároveň, čerpal Tomáš Dušička v reálnom živote: “V hlave mi rezonovali dva skutočné príbehy, ktoré som si vypočul o mafiánskych praktikách z 90. rokov. Ten prvý bol o mužovi, ktorý si chcel kúpiť drahé rádio na inzerát. Avšak domov sa už nikdy nevrátil. Nakoniec sa ukázalo, že padol do rúk nesprávnym ľuďom a tí ho zavraždili.Druhý príbeh bol o mužovi, ktorý spadol do kanála, z ktorého niekto ukradol poklop. Strávil tam dva dni, kým ho niekto našiel, a po tomto zranení mu zostali trvalé následky.” V príbehu o Invalidovi sa Tomáš nechal inšpirovať a skĺbil ich do jedného prekvapivého príbehu o údržbárovi v múzeu Lacovi Hunderovi (Gregor Hološka). Príbeh o ňom vo filmovom i komiksovom prevedení rozpráva Róm Gabo (Zdeněk Godla), ktorý po nešťastnej udalosti nájde Laca na dne kanála. Po nehode však ostáva na vozíku a keďže je po svojom cholerickom výpade bez rodiny, potrebuje pomoc. Na tú sa ochotne ponúkne práve Gabo, ktorý sa tak vnúti do Lacovho života. Hoci nevyžiadane, v Lacovom živote sa začnú aj vďaka Gabovi diať zmeny.

ZDROJ: Perla Žinčíková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share