FilmSprávy

Premiéra megaúspešnej komédie Klimaktérium 2

Vynikajúce herecké výkony, výbuchy smiechu a standing ovation! Tak vyzerala premiéra komédie KLIMAKTÉRIUM 2 alebo ošiaľ menopauzy v réžii Svetozára Sprušanského. Premiéru sa prišla vychutnať aj poľská autorka úspešnej hry Elžbieta Jodlowska. V hre excelujú herečky Gizka Oňová, Zuzana Tlučková, Zuzana Vačková, Katka Brychtová, ktoré sa museli učiť nejednu tanečnú choreografiu. Diváci ich za to odmenili standing ovations a nechceli ich pustiť z pódia.

Po piatich rokoch od prvého uvedenia úspešnej hudobnej komédie KLIMAKTÉRIUM… a čo? prichádza Divadlo komédie s pokračovaním slávneho divadelného hitu. Pokračovanie vzniklo na výslovnú žiadosť publika, ktoré chcelo poznať ďalšie osudy svojich obľúbených hrdiniek. 

„Hra hovorí o vážnych témach s ľahkosťou, nadsázkou a vtipom. My sme našli herečky, ktoré boli ochotné do toho ísť. A po piatich rokoch po Klimaktériu 1, ako keby viac dozreli a ako keby viac vedeli, o čom hrajú. Ale nestratili ľahkosť, sviežosť a predovšetkým humor,“ skonštatoval  režisér Svetozár Sprušanský.

Na diváka čaká v komédii množstvo komických situácií, smiech a nejedno prekvapenie. A melodicky chytľavé pesničky s vtipnými textami Martina Sarvaša, ktoré si budete neustále pospevovať. 

„Prekladal som texty, poľština je blízky jazyk. A zohľadňoval som pripomienky perfekcionistu a režiséra Svetozára Sprušanského. Mám pocit, že v tomto druhom pokračovaní sa podarilo ísť ešte viac do hĺbky a ľudia sa budú dobre zabávať. Som rád, že môžem byť medzi ženami, konečne som pochopil, prečo sú také, aké sú. Táto inscenácia na to dáva odpoveď,“ s úsmevom povedal Martin Sarvaš.

V predstavení excelujú Gizka Oňová, Zuzana Tlučková, Zuzana Vačková, Katarína Brychtová, Dagmar Sanitrová, Jeanette Švoňavská, Ľudmila Lukačíková, Daniela Kuffelová a Jana Valocká. 

„Bolo to náročné, režisér bol prísny a chvíľami aj zabudol, že mám o 15 – 20 rokov viac ako moje kolegyne. A pri tanci lambada som sa vrátila do mojej  mladosti,  akurát som vtedy bola inak oblečená…. Celé Klimaktérium je zábavné, ale aj poučné. Nielen ženám, ale často aj párom dodáme odvahu otvorene hovoriť o tejto téme,“ prezradila vždy usmiata Gizka Oňová.
Choreografia pochádza z dieľne Jána Ševčíka, malebná dekorácia od samotného režiséra a uletené kostýmy vytvorila Alexandra Grusková. Hru preložila Berta Bartschová, hudobnú nahrávku zrealizoval Ľubo Horňák a vokálne naštudovanie má na konte Lenka Paulíková.

„Pracovali sme od polovice mája, bol to celkom dlhý a náročný proces. Mali sme tanečnú prípravu a nacvičovali sme choreografie pod vedením Janka Ševčíka, ktorý s nami absolvoval už viaceré predstavenia a vedel čo zvládneme a čo naopak už nedáme. Lambada sa mi tancovala dobre, ale je to náročné. Cítim už tie roky, aj keď sa tvárim, že sa ma to netýka. O téme klimaktéria sa snažíme hovoriť láskavo, s humorom a nadhľadom. A neváhame si urobiť srandu aj samé zo seba,“ povedala s úsmevom Zuzka Tlučková.
Komédia Klimaktérium…a čo? sa stala nielen v Poľsku, ale aj u nás na Slovensku doslova fenoménom. 

„Už päť rokov hráme Klimaktérium 1 a do dvojky nám pribudli len dve nové parťáčky, ktoré okamžite zapadli. To je ako keď s kamoškami žúruješ. Ste spolu a bavíte sa. Ľudsky v tejto našej partii skutočne klape a všetky sme si tým prešli. My to predstavenie nehráme, mi ho naozaj žijeme. To sme my,“ uzatvára Zuzka Vačková.

ZDROJ: Nora Krchňáková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share