FilmTlačové správy

Predvianočné obdobie v kinách aj s filmom Last Christmas

Mesiac pred Vianocami prichádza do našich kín romantická vianočná komédia LAST CHRISTMAS, ktorá dokonale spája autorský talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými skladbami Georga Michaela.  

Slávnostná premiéra tohto filmu sa konala 26.  novembra, v Cinema City Eurovea. Pozvánku na premiéru prijali herečky Zuzana Haasová, Milena Minichová, Silvia Šuvadová a Barbora Ďurovčíková, herec Peter Sklár s rodinou, moderátorka Adriana Poláková, moderátori Bruno  Ciberej a Juraj Čurný s manželkou Andreou, speváčka Veronika Strapková a ďalší. 
Výbornú atmosféru dopĺňal spev Matěja Vávru, ktorý hosťom zaspieval vianočné hity. Komédiu LAST CHRISTMAS môžete v kinách vidieť od 28. novembra. Filmový zážitok Vám prináša filmová distribučná spoločnosť CinemArt SK.

Last Christmas

Hviezda z filmu Hry o tróny Emilia Clarke žiari, zabáva a dojíma v romantickej vianočnej komédií Last Christmas. V jej príbehu sa dokonale spája autorský talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompson s nadčasovými skladbami Georga Michaela.

Keby hľadala Bridget Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate /Emilia Clarke/ by trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu. Nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas. 

A hoci pred rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti, druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo. Okázalo na všetko kašle a vyberá si v živote vždy tú najjednoduchšiu cestu. Všetko sa ale zmení, keď spozná záhadného mladíka. Ten sa jej stále častejšie pletie nielen do cesty, ale aj do života. A hoci Kate neplánuje nič meniť, pod vplyvom tohto chlapca a magických svetiel vianočného Londýna, sa aj jej predčasne zatvrdené srdce začne pomaličky roztápať.

Nová vianočná klasika

Od čias takých vianočných hitov ako Láska nebeská či Prázdniny tu asi nebol romantický film viac spojený s obdobím svetielok, darčekov a vianočného punču ako práve film Last Christmas. Emma Thompson oprášila dávny nápad svojho priateľa Georga Michaela a napísala scenár na motív jeho večnej vianočnej klasiky Last Christmas.

Je možné natočiť film podľa jednej pesničky? Vôbec o tom nepochybujte! Ak máte doma Oscara za najlepší scenár /Rozum a cit/ a na konte veleúspešné Dieťa Bridget Jonesovej, nemáte sa čoho báť.

„Nejde o povrchnú romantickú komédiu, ale o chytrý film s vážnymi podtónmi a silnými emóciami. Pôvodne som vianočnú romantiku vôbec nakrúcať nechcel, tento nápad sa však nedal odmietnuť,“ hovorí režisér Paul Feig.

ZDROJ: Andrea Pivarčiová

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share