FilmTlačové správy

Nový česká komédia Chlap na striedačku je už v kinách

Jeden muž, dve ženy a unikátna dohoda… Nová česká komédia Chlap na striedačku práve teraz prináša do našich kín hviezdne obsadený príbeh s takmer škandalóznou zápletkou. Bude môcť netradičný pakt medzi manželkou a milenkou Jiřího Langmajera fungovať? Alebo sa milostný trojuholník zrúti rýchlejšie ako domček z karát?  

Pätnásť rokov vydatá Zuzana jedného dňa zistí, že jej manžel Jiří má už dlhšiu dobu pomer s inou ženou. Zuzana neváha, rozhodne sa svoju sokyňu Lenku navštíviť a dať jej neštandardnú ponuku. Navrhne jej, aby si starostlivosť o Jirku rozdelili a urobili tak z neho „chlapa na striedačku“. Lenka po prvotnom šoku súhlasí a obe ženy predstavia tento nový spôsob života Jirkovi. Vlastne ho skôr postavia pred hotovú vec – bude striedavo tráviť jeden týždeň s manželkou a druhý s milenkou. Čo sa všetkým na začiatku zdá byť perfektným riešením situácie, sa nakoniec môže stať hromadnou nočnou morou.

Režisér Petr Zahrádka, ktorý má na svojom konte mimoriadne úspešné televízne projekty Doktor Martin, Nevinné lži č Súkromné pasce, získal pre svoj film silné herecké obsadenie. Ústrednú trojicu stvárňujú Jiří Langmajer, Ivana Chýlková a Lucie Žáčková, vo vedľajších úlohách sa predstavia Iva Janžurová či Pavel Nový. 

„Jiřího Langmajera poznám 20 rokov a v tej role som ho videl od začiatku. S Ivanou Chýlkovou a Luciou Žáčkovou sme sa profesijne stretli prvýkrát a musím povedať, že dohromady to s nimi bola krásna práca,“ hovorí režisér Zahrádka a dodáva, že nakrúcanie sa nieslo v duchu plného nasadenia všetkých zúčastnených. „Vďaka tomu, že nakrúcanie prebiehalo počas divadelných prázdnin, mali všetci čas, nikam sa nenáhlili, aj preto sme boli schopní nakrútiť film za neuveriteľných 19 dní.“ 

Novú romantickú komédiu Chlap na striedačku prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. 

ZDROJ: Peter Gašparík, Continental Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share