FilmSprávy

Nová slovenská Komédia Kavej rozbije stereotypy

Už toto leto sa do kín dostane nová, pôvodná, slovenská, láskavá komédia Kavej, z pera scenáristky Michaely Zakuťanskej v réžii Lukáša Zednikoviča. Zábavné a často bizarné situácie, do ktorých sa dostanú dve kamarátky z východného Slovenska, neponúkajú len prvoplánovú zábavu, ale poukazujú aj na nezmyselnosť predsudkov, skutočnú hodnotu priateľstva a rozbíjajú stereotypy. 

Film Kavej je príbehom dvoch kamarátok z východného Slovenska – Kláry a Veroniky, ktoré sa po dlhšom čase rozhodnú vycestovať z Bratislavy, kde aktuálne žijú, domov na východ, kvôli rodinným a priateľským stretnutiam na pohrebe a troch svadbách. Počas ich návštevy sa dostanú do absurdných situácií, ktoré otočia ich život naruby. Či sa im podarí popri všetkých zážitkoch nájsť lásku, šťastie a v neposlednom rade zmysel života uvidia diváci v kinách už v júli.

„Divákom týmto filmom neprinášame len prvoplánovú zábavu, ale snažíme sa poukázať aj na nezmyselnosť predsudkov a stereotypov, ktoré nás v živote často brzdia. Film Kavej cez humor rozpráva príbeh o tom, ako si možno sami občas komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je o láske, priateľstve a rodine,“ hovorí režisér Lukáš Zednikovič.

V hlavných úlohách sa predstavia Anička Jakab Rakovská a Janka Kovalčiková. Vo filme diváci uvidia aj Evu Pavlíkovú, Dominiku Kavaschovú, Danu Droppovú, Lýdiu Ondrušovú, Lenku Barilíkovú Spišákovú, Pavla Šimuna, Tomáša Tureka, Branislava Matuščina, Domiho Halyho a mnohých ďalších.

Nenechajte si ujsť výnimočnú slovenskú komédiu s rázovitým východniarskym elánom už počas tohto leta vo všetkých kinách.

ZDROJ: Peter Gašparík

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share