FilmSprávy

Nová bondovka No Time To Die príde do kín 2. apríla 2020

V najnovšom filme skončil Agent 007 s aktívnou službou a užíva sa zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu záhadného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou novou technológiou. Film Nie je čas zomrieť uvedie do našich kín 8. apríla 2020 spoločnosť Forum Film.

NIE JE ČAS ZOMRIEŤ – trailer James Bond

Bond… James Bond. Prvý trailer NIE JE ČAS ZOMRIEŤ je tu! V kinách od 8. apríla 2020 #Bond25 #BondJamesBond #NoTimeToDie

Uverejnil používateľ Forum Film Slovakia Streda 4. decembra 2019

25. film o agentovi britskej tajnej služby Jamesovi Bondovi bude piatym a zároveň posledným filmom v tejto sérii pre herca v hlavnej úlohe Daniela Craiga. Okrem toho z pohľadu filmov o 007 je tu však niekoľko ďalších míľnikov.

Prvýkrát sa stalo, že zloducha, ktorý prežil a objavuje sa aj v nasledovnom filme, hrá ten istý herec. V tomto prípade sa jedná o Christopha Waltza, ktorý si zopakuje úlohu Ernsta Stavra Blofelda alias Franza Oberhausera, Bondovho nevlastného brata. Ten vo filme Spectre viedol rovnomenný zločinecký syndikát a v súčasnosti je vo väzbe MI6.

Rovnako tak po prvýkrát sa stalo, že herečka, ktorá stvárnila Bond-girl v predchádzajúcom filme si svoju úlohu zopakuje. Je ňou francúzska herečka Léa Seydoux v úlohe Dr. Madeleine Swann.

Prvýkrát bude mať bondovka premiéru v mesiaci apríl. Pôvodne predpokladaný termín v októbri-nvembri sa menil z viacerých dôvodov. Jedným z nich bola zmena na poste režiséra, keď pôvodne angažovaného Dannyho Boyla nahradil Cary Joji Fukunaga. Okrem toho sa Agentovi 007 nevyhli ani zranenia.

Premiéru bude mať v úlohe skladateľa filmovej hudby Američan Dan Romer. Do filmu ho priniesol režisér Fukunaga, keďže s ním už v minulosti niekoľkokrát spolupracoval.

Bondovky sú známe aj ústrednými skladbami, ktoré tesne pred premiérou filmu vedia naznačiť celkový „tón“ filmu a aj jeho spracovanie. Doteraz však interpret nebol oficiálne ohlásený. A rovnako tak nie je jasné, či skladba bude niesť rovnaký názov ako film, ako tomu bolo napr. vo filmoch Skyfall, Die Another Day či Golden Eye.

Názov filmu, nie je pre producentskú rodinu Broccoliovcov, ktorá vlastní práva súvisiace s Jamesom Bondom. Už v roku 1958 nakrútil Terence Young film No Time to Die, pod ktorým je producentsky podpísaný Albert R. „Cubby“ Broccoli. Mimochodom, Terence Young režíroval tri bondovky so Seanom Connerym – Dr. No, From Russia with Love a Thunderball.

Na stránku okulture.sk už v týchto dňoch pripravuje sériu článkov o Jamesovi Bondovi náš spoluzakladateľ, hudobný fajnšmeker a veľký fanúšik týchto filmov – Juraj Čurný.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share