FilmTlačové správy

Na nakrúcaní hororu #FOLLOWME naozaj tiekla krv

Táto cesta bude pre známeho vlogera možno jeho poslednou… Spolu so skupinou priateľov sa v horore #FOLLOWME zúčastnia únikovej hry, v ktorej pôjde o život. Fanúšikovia a fanúšičky filmového napätia si snímku môžu vychutnať v kinách práve teraz. 

Cole je pôžitkár a človek, ktorý sa nebojí čohokoľvek nového. Svoj aktívny život zdieľa s fanúšikmi prostredníctvom online videí a rád posúva vlastné hranice, aby počet sledovateľov narastal. Keď však s kamarátmi odcestuje do Ruska, jeho záľuba ich všetkých môže stáť to najcennejšie. Čosi, čo začína ako nevinná hra, sa zmení na boj o holé životy. 

Režisér a scenárista Will Wernick má s filmami o únikových hrách svoje skúsenosti – v roku 2017 nakrútil snímku Escape Room, vo filme #FOLLOWME však posúva koncept ešte ďalej. Ako tvrdí, sociálne siete nám všetkým umožňujú únik zo skutočnosti a jeho nová snímka chce s využitím princípov únikovej hry skúmať rozpory medzi štylizovaným zovňajškom v online svete a reálnym životom. 

Do hlavných úloh sa tvorcom podarilo obsadiť množstvo tvárí známych zo seriálových hitov. Keegan Allen, ktorý stvárnil hlavného hrdinu, je divákom a diváčkam známy napríklad zo seriálu Roztomilé mrchy (Pretty Little Liars)Holland Rodenovú si môžu pamätať z úspešného seriálu Vlčie mláďa (Teen Wolf)

Zo seriálu 9-1-1: Texas (9-1-1: Lone Star), ktorý je v súčasnosti hitom slovenských televíznych obrazoviek, do obsadenia pribrali Ronena Rubinsteina. Ten na nakrúcanie rád spomína, hoci si z neho odniesol nepríjemné zranenie. Počas nakrúcania v tmavej miestnosti si porezal tvár o svetelnú clonu na objektíve kamery. „Zalepili mi ranu a ja vravím – nie je to také zlé, točme ďalej. A ostatní na to – krvácaš z tváre, teraz toho veľa nespravíme,“ smeje sa pri spomienkach vychádzajúca herecká hviezda. 

 Film #FOLLOWME do kín prináša distribučná spoločnosť Continental film

ZDROJ: Peter Gašparík, Continental Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share