FilmSprávy

“Milujeme Invalida a Gaba !” kričia nadšení diváci po slávnostnej premiére komédie Invalid

Nová slovenská čierna komédia Invalid príde do kín už 9. februára. Jej slávnostná premiéra sa uskutočnila včera 31. januára vo večerných hodinách v Bratislave. Nenechalo si ju ujsť veľa známych tvárí. Emócie tvorcov boli intenzívne, diváci odchádzali nadšení a so širokými úsmevmi na tvárach.

“Dlho som sa tak nezasmial – vymakaný film!”

“Akože dovi dopo, konečne naozaj komédia s humorom.”

“Dávno som sa tak nebavil, ako pri tom to filme.”

“Najlepšia slovenská komédia, čo som kedy videl.”

“Poviem vám, že to je najlepší slovenský film za mňa. Milujem Gaba!”

“Milujem Invalida!”

Zneli unisono nadšené reakcie divákov na včerajšej premiére v CinemaCity AuPark.

Včerajšia slávnostná premiéra komédie Invalid prilákala, samozrejme, tvorcov a hercov Premiéru si tak prišli pozrieť Gregor Hološka, Zdeněk Godla, Tadeáš Bolo, Sandra Lasoková, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Sáva Popovič, Patrik Rytmus Vrbovský režisér Jonáš Karásek, scenárista Tomáš Dušička, producent Maroš Hečko, ale aj množstvo známych tvárí slovenského spoločenského a showbiz sveta. Komédia prilákala manželov Kuricovcov, Igora Kmeťa, Mareka Majeského, Expl0iteda, Ivetu Malachovskú s manželom, Dana Dangla, Braňa Deáka, Ľubomíra Pauloviča, Adyho Hajdu, Mateja Drličku, Adrianu Kučerovú, Martina Madeja, Alexandra Bártu, Henrietu Mičkovicovú, speváčku Ronnie, Milenu Minichovú, Mariána Mitaša a mnohých ďalších. Rytmusa, ktorý si vo filme zahral, prišla podporiť aj jeho manželka Jasmina Alagič.

Emócie po zhliadnutí snímky boli veľmi intenzívne. “Pre mňa ako autora komédie bolo najväčšou poctou, že polovica vtipov sa stratila v smiechu divákov, pretože sa smiali ešte na predchádzajúcom vtipe,” povedal Tomáš Dušička, scenárista, “Bolo pre mňa úžasné, že ľudia sa bavia, že sa chcú baviť a už po prvých scénach do nás vkladali nádej, že to nepokazíme a dynamika a vtip budú súčasťou celého filmu. Každý jeden človek, s ktorým som si po premiére podával ruku, mi ďakoval za zážitok. Je to pre mňa nádej, že ľudia sa chcú baviť a smiať. Že takéto filmy budú vznikať, pretože diváci si ich užívali. Bol som užasnutý a obávam sa, že bude veľmi ťažké dosahovať takúto métu v ďalších filmoch. Bola to zmes kvalitných hereckých výkonov, hudby, prevedenia, réžie, kaskadérstva, vizuálnych efektov… Diváci po premiére nevedeli, čo z toho majú chváliť viac.”

Podobné pocity prežíval aj režisér Jonáš Karásek: “S napätím sme čakali na reakcie divákov. Vďakabohu, boli nadmieru pozitívne, navyše aj od takých ľudí, ktorých názor si veľmi cením.”

ZDROJ: Perla Žinčíková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share