FilmTlačové správy

Matrix Resurrections – pokračovanie kultovej trilógie sa predstavuje prvým trailerom

V roku 1999 ohromil sci-fi film s názvom Matrix celý svet. Počítačový špecialistaNeo sa v ňom stal vyvoleným záchrancom sveta spod nadvlády umelej inteligencie, ktorátvorí celú realitu v podobe, v akej ju poznáme. Snímka sa na prelome tisícročí dočkala dvoch pokračovaní a vytvorila trilógiu, pýšiacu sa dnes už kultovým statusom. 22. decembra príde do kín filmová novinka, ktorá na príbeh trilógie nadväzuje. Film Matrix Resurrections práve teraz vyslal do sveta prvý trailer. 

Podrobnosti o príbehu zatiaľ nie sú známe, no do svojich úloh Nea a Trinity sa vrátia Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss, pre ktorých sa Matrix stal míľnikom v úspešných hereckých kariérach. Okrem nich sa môžeme tešiť na celý výpočet známych hereckých tvárí –Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Candyman), Jessica Henwick (Iron Fist, Star Wars: Sila sa prebúdza), Jonathan Groff (Mindhunter, Hamilton), Neil Patrick Harris (Stratené dievča, Ako som spoznal vašu mamu), Priyanka Chopra Jonas (Pobrežná hliadka, Biely tiger), Christina Ricci (Rodina Addamsovcov, Ospalá diera) či Jada Pinkett Smith (Matrix Revolutions, Matrix Reloaded). 

Réžie filmu sa zhostila Lana Wachovski, ktorá spolu so sestrou Lilly nakrútila aj celú pôvodnú trilógiu, vtedy ešte pod menami Laurence a Andy Wachovski (známi aj ako The Wachovski Brothers). Okrem Matrixu spoločne nakrútili aj filmy Atlas mrakov či Speed Racer. Na tvorbe nového Matrixu sa Lilly nepodieľala z pracovných i zdravotných dôvodov, sestre aj celému tímu však podľa vlastných slov držala palce. 

Akčný sci-fi film Matrix Resurrections do slovenských kín na konci roka prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

ZDROJ: Peter Gašparík, Continental Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share