FilmTlačové správy

Marvelovka Venom 2 v slovenských kinách už na budúci týždeň

Viac ako po roku sa novinár Eddie Brock snaží prispôsobiť životu hostiteľa, nebezpečného mimozemského symbionta, ktorý mu prináša nadľudské schopnosti. Svoju kariéru chce obnoviť rozhovorom so sériovým vrahom Cletusom Kasadym, ktorému sa ale podarí utiecť z väzenia a sám sa stáva ďalším hostiteľom. Film Venom 2: Carnage prichádza sa dostane do slovenských kín už na budúci týždeň.

Tom Hardy sa vracia na plátna kín ako smrtiaci ochranca Venom, jedna z najväčších a najkomplexnejších postáv z komiksového sveta MARVEL. Film režíroval Andy Serkis a spolu s Hardym si v ňom zahrajú Michelle Williams, Naomie Harris a Woody Harrelson ako záporák Cletus Kasady/Carnage.

Muž a symbiont

Eddie Brock a Venom, obaja v prevedení Toma Hardyho, pri ich poslednom filmovom stretnutí vytvorili nútené spojenectvo. So snímkou Venom sa obecenstvo konečne dočkalo obľúbeného MARVEL antihrdinu v hlavnej úlohe. Film zarobil viac ako 856 miliónov dolárov po celom svete. Eddie, húževnatý, ale sebastredný reportér, a Venom, mimozemský symbiont, ktorý prevzal kontrolu nad Eddieho telom, sa spoliehajú jeden na druhého, aby prežili. Uznali, že sa vzájomne potrebujú… to však neznamená, že sa im to musí páčiť. “Bolo mi potešením stvárniť dve časti rovnakej mysle, pretože Venom a Eddie sú pre mňa jeden celok” hovorí Hardy. “Rozlišuje ich iba fakt, že jeden je monštrum a druhý je Eddie, ale obaja sa nachádzajú v jednej osobe.”

“Nedôvera a pocit nebezpečenstva sú na začiatku očividné, naučili sa však jeden s druhým žiť,” hovorí producent Avi Arad. “Ide o komplikované manželstvo. Ich vzájomná závislosť ich núti zostať spolu, aj keď majú jeden druhého plné zuby. Eventuálne sa však musia vzájomne pochopiť.” V snímke Venom 2: Carnage prichádza sa toto labilné manželstvo začína rozpadávať. Na druhej strane, má aj svoje pozitíva… Eddie sľúbil Venomovi, že má možnosť vychutnať si odkusnuté hlavy zloduchov, čo si symbiont ako Smrtiaci ochranca v honbe za spravodlivosťou stopercentne užíva… a Eddieho kariéra je tiež na vzostupe, vďaka významnej príležitosti spraviť posledné interview so sériovým vrahom Cletusom Kasadym.

Napriek všetkému si však lezú na nervy, až ich neustále hašterenie vyústi do šialeného a drsného súboja o spoločný byt a zdieľané telo. Venom aj Eddie sú rozhodnutí zistiť, či jeden druhého naozaj potrebujú. “Film je príbehom lásky – nie však taký príbeh, aký by ste si predstavovali,” hovorí Andy Serkis, režisér snímky Venom 2: Carnage prichádza. „Ide o mimoriadny vzťah medzi symbiontom a jeho hostiteľom. Každý milostný vzťah má svoje nástrahy, svoje vrcholy a úskalia. Vzťah Venoma a Eddieho spôsobuje veľa problémov a stresu, obaja k sebe prechovávajú takmer nenávisť. Musia byť však spolu – jeden bez druhého nedokáže žiť. To je tá spolupatričnosť, láska, o ktorej vzťahy naozaj sú.”

Serkisa ako diváka, ktorý počas svojej hereckej kariéry spolu s odborníkmi na vizuálne efekty vytvoril za posledných 20 rokov niektoré z najnezabudnuteľnejších filmových postáv ako Golluma z Pána prsteňov, Cézara z Planéty opíc, či Najvyššieho vodcu Snokea zo Star Wars, naplnil prvý Venom film profesionálnou pýchou a obdivom. „Myslím si, že Tom podal mimoriadny výkon. Bolo to podľa môjho gusta, vytvárať postavy pomocou špeciálnych efektov,“ hovorí Serkis. „Keď mi Tom znenazdajky zavolal s tým, že by bolo skvelé, ak by som pokračovanie režíroval práve ja, bolo to podľa mňa preto, že chcel režiséra, ktorý dokáže ustrážiť jeho herecký výkon a bude ho schopný zodpovedne pretaviť do sféry vizuálnych efektov. Ako herci sme sa obchádzali už niekoľko rokov a bolo skvelé dostať konečne šancu pracovať s Tomom.“

Hardy je odovzdaný každému filmu, pri tomto však posunul svoj zápal na úplne novú úroveň. Spolu so scenáristom Kellym Marcelom sa podieľal na príbehu filmu. “Tom neúnavne pracoval na tom, aby dodal tomuto príbehu život pri prípravách ale aj na pľaci. Všetci vieme, aký talentovaný je na obrazovke, nemôžem sa však dočkať keď ľudia zistia aký geniálny je tiež mimo nej,” povedal Marcel.

Film Venom 2: Carnage uvedie do slovenských kín spoločnosť Itafilm.

ZDROJ: Lukáš Kadlec, Itafilm

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share