FilmSprávy

Liga superzvierat  – týchto 7 zaujímavostí ste o nej nevedeli! 

Víkend prial návštevnosti kín a publikum svojím záujmom zvolilo jasného víťaza – na čelo rebríčka sa hrdo postavila animovaná snímka DC Liga superzvierat, v ktorej Supermanov pes s kamarátmi zachraňuje svoje mesto a možno aj celý svet. Počas premiérového víkendu ju videlo 21 324 divákov a diváčok, spoločne s predpremiérovými uvedeniami ich má na svojom konte už 22 321.

V príbehu musí superpes Krypto, ktorý má rovnaký kryptonský pôvod aj schopnosti ako jeho pán Superman, spojiť sily s partiou zvierat z útulku, ktoré získali rôznorodé superschopnosti. Nezraniteľný pesEsoprasa PB schopné meniť svoju veľkosť, extrémne rýchla korytnačka Merton a blesky strieľajúca veverička Chip sa s novými danosťami učia narábať a budú mať čo robiť, aby pomohli zachrániť unesených ľudských superhrdinov z Ligy spravodlivosti (Justice League) a celé mesto pred nekalými úmyslami zlovoľného morčaťa Lulu.

DC Liga superzvierat sa stáva celosvetovým hitom, získava si srdcia malých i veľkých divákov i diváčok a je pravdepodobné, že sa dočkáme podobne zábavného pokračovania. Aktuálna jednotka (nielen) slovenských kín je však v mnohých ohľadoch zaujímavá. Možno ste napríklad nevedeli, že: 

  • Liga superzvierat je inšpirovaná komiksovou skupinkou známou ako Legion of Super-Pets, ktorá sa na stránkach komiksov vydavateľstva DC Comics spoločne objavila už v roku 1962. 
  • V pôvodnom komiksovom zložení sa okrem superpsa vyskytovala aj supermačka, superopica, superkôň či mimozemšťan schopný meniť podobu.
  • Zápletka filmu, v ktorom dostanú superschopnosti zvieratá z útulku, napadla režiséra a scenáristu Jareda Sterna vďaka tomu, že jeho manželka v jednom útulku pracuje ako dobrovoľníčka. 
  • Príbeh sa odohráva v meste Metropolis, ktoré je dobre známe všetkým fanúšikom Supermana ako jeho domov. Superman v ňom žije so svojím psom Kryptom, ktorý začne žiarliť na jeho priateľku Lois Laneovú. 
  • Okrem Supermana sa na plátne objavia aj ďalší členovia a členky Ligy spravodlivosti (Justice League), konkrétne Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern a Cyborg. Prítomný je aj zločinec Lex Luthor, najväčší Supermanov nepriateľ, ktorého plány nečakane zapríčinia celú situáciu so zvieracími superschopnosťami. 

Morča Lulu, ktoré je hlavnou záporáčkou filmu, si vytvorí

  • vlastný tím z pokusných morčiat, ktoré takisto obdarí superschopnosťami. Uvidíme ich lietať, ovládať oheň či ľad, disponovať nadľudskou silou a množstvom ďalších daností. 
  • Nechýba ani rozkošné mačiatko, ktorého schopnosti sú… naozaj nečakané! 

Zábavnú jazdu s animovaným filmom DC Liga superzvierat by si v kinách nemali ujsť milovníci a milovníčky epických príbehov, kreatívnych nápadov či zvierat ako takých. Veď aj samotný režisér tvrdí, že už byť domácim maznáčikom je superschopnosť sama o sebe. Snímku do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film

ZDROJ: Peter Gašparík

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share