FilmSprávy

Keď sa hádať, tak s vlastnými.

V lete bude mať v slovenských kinách premiéru česká komédia Hádkovci o rodine, ktorá sa stále háda. Ide o druhý film od tvorcov megaúspešnej snímky Matky – Vojtěcha Moravca a Sandry Novákovej.

Dvaja bratia sa jedného dňa vyberú spolu so svojimi ženami do bytu po dedkovi, aby si ho obhliadli a zistili, koľko by im jeho predaj mohol „hodiť“. Navzájom o sebe nevedia, obidva páry sa preto v byte vzájomne prekvapia a nachytajú. Spor o dedičstvo je napokon len jedným z mnohých, Hádkovci sa totiž nezhodnú naozaj na ničom.

„Hádkovci by mali byť komédiou plnou všetkých emócií. Postavy sa navzájom milujú a zároveň sa nemôžu vystáť. Diváci budú mať chuť väčšinu postáv uškrtiť a niektoré hneď vzápätí objať,“ prezrádza Vojtěch Moravec„Predovšetkým by však Hádkovci mali divákov v kinách pobaviť,“ dodáva režisér. Do úloh bratov Hádkovcov obsadil Vojtěch Moravec Jakuba Prachařa a Hynka Čermáka. Ich otca bude hrať Ondřej Pavelka a sestru Lucie Polišenská. V rolách manželiek, ktoré si navzájom nevedia prísť na meno, sa zase predstavia Jitka Čvančarová a Sandra Nováková. Slovenská premiéra filmu je plánovaná na 14. júla 2022.

Scenár k snímke Hádkovci spoločne napísali životní partneri Sandra Nováková a Vojtěch Moravec, ktorí už majú za sebou spoluprácu na úspešnej komédii Matky. Inšpiráciu čerpali napríklad zo svojich vlastných partnerských hádok. „Samozrejme, ten film je tak trochu aj o nás,“ priznávajú s nadhľadom autori scenára.

Ako každá rodina, aj Hádkovci majú medzi sebou množstvo drobných nevyriešených sporov. A keďže sú všetci temperamentní, každé stretnutie je pre nich ako rozbuška,“ vysvetľuje Sandra Nováková, ktorá nie je len spoluautorkou scenára, ale vo filme stvárňuje aj manželku Jakuba Prachařa Silvu. „Svoju postavu volám akváriová rybička. Začne sa o niečom hádať a v tej chvíli pre ňu nič iné neexistuje. Potom však príde na pretras iná téma, na tú pôvodnú hádku úplne zabudne a vrhne sa plným zápalom do novej, dodáva herečka.

Príbeh o rozhádanej rodine môže znieť ako horor, my sme však hľadali tú komickú stránku hádajúcich sa a dobre sme sa pri tom zabavili. Natáčanie sme si neskutočne užili. Každý sa už niekedy v živote s niekým pohádal, takže sme všetci mohli ťažiť zo svojich vlastných zážitkov,“ spomína na nakrúcanie Vojtěch Moravec. „Herci boli skvelí a práca s nimi fantastická. Všetci sa vžili do svojich postáv a vďaka tomu natáčanie dopadlo tak dobre, ako sme si to so Sandrou vysnívali,“ teší sa režisér.

„Každý z nás má v rodine niekoho, kto sa chce vždy o niečom hádať. A všetci tak nejako veríme, že to nie sme my sami,“ dodáva na záver Sandra Nováková. 

O FILME 

Keď sa rodina zíde pokope, je to vždy radosť. Dvaja bratia s manželkami sa spolu stretávajú v byte svojho starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Bratia sú úplne rozdielni, ale majú sa svojím spôsobom radi, zato ich manželky sa nemôžu vystáť a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Vo vzduchu visí dedičstvo po dedkovi, ale na rodinné stretnutie dorazí aj otec obidvoch bratov s dôležitou novinkou. Starký chce s nimi všetkými ísť k moru, aby ho aspoň raz v živote videl. Svojrázni príbuzní musia teda toho spolu ešte veľa prebrať, ale narážajú na jeden problém. Nikdy sa nezhodnú a vždy skončia pri tom, že sa pohádajú. Sú to totiž Hádkovci. 

ZDROJ: Lucia Muráriková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share