FilmSprávy

Katastrofický thriller Greenland: Posledný úkryt s Gerardom Butlerom

Katastrofický film Greenland: Posledný úkryt je dielom režiséra Rica Romana Waugha a scenárisku Chrisa Sparlinga. Okrem hviezdneho Gerarda Butlera si v ňom zahrali aj Morena Baccarin, David Denman, Hope Davis, Holt McCallany a Scott Glen. Film bol uvedený 29. júla v Belgicku a premiéra v USA je naplánovaná na 25. septembra. Na Slovensku ho uvidíme o deň skôr, teda 24. septembra 2020.

Posledný úkryt je príliš ďaleko

V katastrofickom thrilleri POSLEDNÝ ÚKRYT sa ľudstvo snaží prežiť a zachrániť sa pred ničivou kométou, ktorá sa nezadržateľne rúti k Zemi. John Garrity (Gerard Butler), jeho manželka Allison (Morena Baccarin) a malý syn Nathan sa vydávajú na strastiplnú cestu, aby sa dostali na posledné bezpečné miesto na svete. Zo všetkých strán prichádzajú desivé správy o škodách, ktoré spôsobujú úlomky kométy.

Tie fyzické však nie sú najhoršie –  ľudí sa zmocňuje panika, prestávajú platiť základné princípy ľudskosti a všade vládne bezprávie. Šanca na záchranu sa zmenšuje každou minútou a nikto nechce pomáhať druhým, pretože v poslednom úkryte nie dosť miesta pre všetkých.

Prípravy produkcie filmu sa začali v máji 2018, pričom pôvodným režisérom mal byť Neill Blomkamp a v hlavnej úlohe sa mal predstaviť Chris Evans. Toto obsadenie ssa zmenilo vo februári 2019, kedy ich vystriedali Waugh a Butler. Samotné nakrúcanie prebiehalo od júna do augusta 2019. Režisér filmu si na skomponovanie sprievodnej hudby zavolal Davida Buckleyho, s ktorým v minulosti spolupracoval na filme Pád anjela.

Film Greenland: Posledný úkryt uvedie 24. septembra 2020 do slovenských kín spoločnosť Forum Film.

ZDROJ: Jana Studená, Forum Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share