FilmTlačové správy

Hokejový sen s promo tour a legendami slovenského hokeja

Už prvé zverejnenie traileru k filmu Hokejový sen vyvolalo mimoriadny ohlas medzi novinármi, športovými fanúšikmi aj širokou verejnosťou. Dokument, ktorý bude mať premiéru na veľkom plátne 9. júla 2020, zachytáva hokejovú rozlúčku Ladislava Nagya a zároveň začínajúcu kariéru 9-ročného hokejistu z Košíc. Tento unikátny filmový projekt bude uvedený do kín skutočne veľkolepým spôsobom.

Minimálne v 25 mestách a v 30 kinách na Slovensku sa uskutočnia špeciálne projekcie za účasti tvorcov – režiséra a producenta filmu Mareka Vaňousa a autora námetu a zároveň spoluautora scenára Dominika Kríža – dvoch účinkujúcich hokejistov Laca Nagya a Jonáša Pahuliho, ako aj najväčších slovenských hokejových osobností.

Takáto promo tour tu skutočne ešte nebola! Diváci v Košiciach, Bratislave, Michalovciach, Trebišove, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Skalici, vo Zvolene a mnohých ďalších mestách sa môžu tešiť na skutočne hviezdne mená, ako Marián Hossa, Rastislav Staňa, Dominik Graňák, Martin Štrbák, Andrej Meszároš, Ján LacoBoris Valábik a mnoho ďalších. Všetky spomínané osobnosti sa spolu rozhodli podporiť ušľachtilú myšlienku filmu. Jeho cieľom je vzbudiť záujem o hokej najmä u najmladších fanúšikov a pomôcť tak na Slovensku vychovať novú generáciu hráčov, ktorá by tento šport vrátila späť na svetovú úroveň.

Dokumentárny film Hokejový sen zachytáva unikátnu atmosféru košického šampionátu 2019 prostredníctvom dvoch postáv, dvoch príbehov a dvoch hokejových generácií. Prvá dejová línia sa točí okolo legendárneho Ladislava Nagya, majstra sveta a najväčšej hrajúcej hviezdy HC Košice. Laco  po oznámení, že slovenskú skupinu dostanú Košice, zmenil rozhodnutie skončiť s hokejom, aby sa mohol rozlúčiť na najvyššom fóre vo svojom rodnom meste. Napriek množstvu úspechov v reprezentácii či najprestížnejších ligách sveta mohol byť práve toto vrchol jeho bohatej kariéry.

Druhou postavou je Jonáš Pahuli, mladý hokejista z východného Slovenska. V roku 2002, keď sme v Göteborgu získali zlaté medaily, ešte nežil. Počas posledného svetového šampionátu na Slovensku mal dva roky a vôbec si ho nepamätá. Majstrovstvá sveta 2019 v Košiciach preňho teda predstavovali jedinečnú možnosť vidieť najlepší svetový hokej naživo a „nakopnúť“ svoju vlastnú kariéru. Jonáš symbolizuje desaťtisíce mladých fanúšikov a budúcich hokejistov, ktorí vďaka domácim majstrovstvám dostali impulz a motiváciu do budúcnosti.

Cieľom promo tour a aj samotného filmu je vrátiť divákom v súčasnej nepriaznivej situácii radosť, emócie a silné zážitky, ktoré sú odjakživa spojené s vrcholovým športom. Keďže hokejové majstrovstvá sveta, ako aj ďalšie veľké športové podujatia boli tento rok zrušené, všetci nadšenci športu majú teraz jedinečnú príležitosť vychutnať si profesionálny hokej na veľkom plátne a v prítomnosti najvýznamnejších slovenských hokejistov. 

Viac informácii o filme a promo tour nájdete na filmovej webovej stránke www.hokejovysen.sk

ZDROJ: Stanislava Borská, Bontonfilm

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share