FilmSprávy

Filmová udalosť roka sa blíži, kiná dnes spúšťajú predpredaj lístkov na Perinbabu a dva svety

Mesiac pred premiérou, 7. novembra, štartujú kiná po celom Slovensku predaj lístkov na najočakávanejší slovenský film posledných rokov, Perinbaba a dva svety. „Radi by sme umožnili fanúšikom a fanúšičkám nezabudnuteľnej Perinbaby, aby si pre seba alebo svojich blízkych kúpili lístky v predstihu a videli pokračovanie tejto legendárnej rozprávky medzi prvými,“ hovorí producentka Deana Jakubisková. Sedmička v dátume predpredaja a aj premiéry pritom nie je náhodná…

Magické číslo sedem totiž zohráva v záverečnom veľdiele nenahraditeľného režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023) významnú úlohu. „Za siedmimi horami, za siedmimi morami, na konci sveta, v kraji hojnosti, žije posvätný sedmorožec,“prezrádza jeho manželka Deana Jakubisková a pokračuje: „Toto číslo by malo byť šťastným aj pre nášho filmového hrdinu Lukáša. O tom, či napokon šťastné aj bude, sa budú môcť diváci presvedčiť v kinách už 7. decembra,“ usmieva sa. Vzhľadom na blížiacu sa premiéru umožnia divákom vybrané kiná po celom Slovensku získať lístky už od dnešného dňa.

Budeme šťastní, ak si všetci tí, ktorým Perinbaba prirástla za posledných 38 rokov k srdcu, nenechajú ujsť jej veľký návrat. Veríme, že lístky do kina budú skvelým darčekom pre zamilovaných, deti, vnúčatá, rodičov, starých rodičov či milou vianočnou pozornosťou vo firmách pre zamestnancov,“ dodáva producentka Deana Jakubisková.

Pokračovanie vianočnej rozprávky Perinbaba je plné lásky, fantázie, kúziel, humoru a prináša nezabudnuteľný príbeh pre všetky generácie. Lukáš (Lukáš Frlajs), syn pôvodných hrdinov Alžbetky a Jakuba, sa vydáva na strastiplnú cestu do bájnej krajiny hojnosti za dobrodružstvom a láskou Luciou (Valéria Frištik). Na ceste ho chráni a pomáha mu jeho kmotra Perinbaba (Giulietta Masina), zatiaľ čo Zubatá (Darija PavlovičováAlbín Medúz a Valerie Kaplanová) sa mu snaží ublížiť a kladie mu polená pod nohy podobne ako jeho otcovi Jakubovi. 

Diváci vo filme uvidia aj Andreu VerešovúIvana RomančíkaReného ŠtúraPetru VančíkovúĽubomíra PaulovičaValériu Zawadskú a Dana Nekonečného ako Principála v jeho poslednej filmovej role.

Magický príbeh Perinbaba a dva svety vznikol v produkcii spoločnosti J&J Jakubisko Film Europe v koprodukcii s TV JOJ a Štúdiom 727Realizáciu filmu podporil Audiovizuálny fond v spolupráci so Slovenským plynárenským priemyslom, a. s., a Státní fond kinematografie.

ZDROJ: Lucia Muráriková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share