FilmTlačové správy

Začalo sa nakrúcanie novej „Evitovky“ Príliš osobná známosť

Pred pár dňami padla prvá klapka nového filmu Príliš osobná známosť režisérky Marty Ferencovej, ktorý vzniká podľa rovnomennej knihy Evity Twardzik (Urbaníkovej) pod producentskou taktovkou Petra Núñeza. Tvorcovia sa opäť stretávajú po úspešnej spolupráci pri kinohite Všetko alebo nič, ktorý minulý rok na Slovensku, v Čechách a v Poľsku videlo v kinách spolu 850 000 divákov.

Film Príliš osobná známosť je príbehom troch žien, troch pohľadov na život a troch spôsobov vnímania lásky. Jeho premiéra je naplánovaná na máj 2019. Vo filme sa predstavia hereckí predstavitelia z viacerých krajín, zo Slovenska – Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš; z Českej republiky – Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová a Petra Hřebíčková, z Chorvátska Janko Popović Volarić a zo Srbska Branislav Trifunović a Predrah Manojlović, ktorý dokonca účinkoval v kultovom filme režiséra Emira Kusturicu Čierna mačka, biely kocúr.

Tvorcovia

„Dúfam, že naše fanynky potešíme aj ďalšou sfilmovanou Evitovkou ☺. Tentokrát sa okrem iného môžu tešiť na hercov zo Srbska a Chorvátska, ktorí sú doma veľkými hviezdami,“ prezradila Evita Twardzik (Urbaníková), ktorá spolu s režisérkou Martou Ferencovou napísala scenár k filmu. „Podarilo sa nám dať dokopy veľké herecké osobnosti, ktoré sú pre mňa na pľaci novou inšpiráciou. Verím, že energia, s ktorou všetci na tomto filme pracujeme, sa prenesie aj na filmové plátna a že film Príliš osobná známosť si nájde svojich spokojných divákov,“ dodala Ferencová.

Producentom filmu je známy režisér a producent Peter Núñez: „Pri filme Všetko alebo nič som si overil, že ak spravíte poctivý, dobrý film, ktorý nepohŕda divákom, ale berie ho ako partnera, ľudia naň budú chodiť. Filmový trh bol predtým pre mňa veľkou neznámou, ale po filme Všetko alebo nič som si povedal, že skúsime natočiť aj ďalšie filmy. Preto som rád, že sa to podarilo a že opäť spolupracujem s Evitou a režisérkou Martou Ferencovou. A zároveň verím, že nový film Príliš osobná známosť bude divákov v kinách baviť :),“ dodal Núñez.

Príbeh filmu

Hlavná postava Príliš osobnej známosti je Natália (Petra Hřebíčková), slobodná tridsiatnička. Žije sama, pracuje v dizajnovom štúdiu a má najlepšiu priateľku Simonu (Tatiana Vilhelmová). Tá je čerstvo po rozvode, po ktorom jej 11 ročný syn odchádza žiť s otcom Stanom (Ľuboš Kostelný) a ona je nútená začať žiť odznovu. Cez malé dievčatko sa Natália zoznamuje s Marekom (Branislav Trifunović), vdovcom a podnikateľom. Začína medzi nimi vzťah, ktorý z diaľky pozorným okom sleduje aj jeho svokra Eva (Eliška Balzerová), ktorá mu pomáha s malou dcérkou. Zo začiatku sa Eva správa ako poriadna potvora, postupne však Natáliu prijíma na miesto svojej dcéry. Eva začína hľadať svoj nový zmysel života a aj do jej života zrazu vstúpi nový muž.

Simona tiež nezaháľa a zoznamuje sa s výstredným umelcom Viktorom (Janko Popović Volarić), pre ktorého sa Simona stáva múzou. Viktor je však posadnutý nielen Simonou, ale aj sexom… Idylu medzi Natáliou a Marekom naruší podvod jeho spoločníka Olivera (Marián Mitaš). Marek prichádza o všetky financie, na krku má exekúciu, musí prepúšťať zamestnancov a problémy začne zapíjať alkoholom. Postupne alkoholu prepadne tak, že nie je schopný normálne fungovať.

Všetko na seba preberá Natália, ktorú malá Terezka začína považovať za svoju mamu, keďže vlastnú si už nepamätá. Marek pomoc Natálie odmieta a ona začína riešiť veľkú vnútornú dilemu…

Producentsky sa na filme podieľajú spoločnosti Trinity Pictures a Nunez NFE.

Informácie redakcii poskytla Andrea Pivarčiová.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share