FilmSprávy

Do kín prichádza Marvels, 33. film z Marvel Cinematic Universe

Pokračovanie kasového trháku Captain Marvel z roku 2019, ktorý divákom na celom svete predstavil úplne nové dobrodružstvo s Brie Larson v úlohe Carol Danvers, prvej samostatnej titulnej ženskej postavy MCU. Nová dobrodružná fantasy prichádza do kín 9. novembra.

Vo filme Marvels Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R., kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako Marvels.

„Film Marvels je obrovským úsilím o vybudovanie sveta. Vykresľuje najväčší obraz vesmírneho marvelovského univerza, aký sme doteraz videli. S tým súvisia lokácie a nové postavy, ktoré oslavujú všetky najzákernejšie a najzáhadnejšie aspekty sci-fi, ktoré ako filmári milujeme,” vysvetlila výkonná producentka Mary Livanos. Vo filme účinkujú Brie Larson, Teyonah Parris, Iman Vellani, Zawe Ashton, Gary Lewis, Seo-Jun Park, Zenobia Shroff, Mohan Kapur, Saagar Shaikh a Samuel L. Jackson. Film režíruje Nia DaCosta a produkuje Kevin Feige.

Charakteristickým znakom spoločnosti Marvel Studios je, že sa vždy snažia spolupracovať s filmovými tvorcami, ktorí ich inšpirujú, majú víziu a najmä nadšenie pre projekt. To je aj prípad režisérky, ktorá je absolútnou fanúšičkou sveta Marvel. “Nia DaCosta je úžasná režisérka, ktorej na tomto filme veľmi záleží. Je tiež skúsenou a talentovanou scenáristkou a neuveriteľne vizuálne dynamickou rozprávačkou,” povedala Livanos. Niou DaCosta bola nadšená aj Brie Larson. “O týchto komiksoch vie všetko! Navy má vodcovské schopnosti, víziu, prehľad a temperament. Videla filmársky tím a pritom sa jednoducho bavila,” povedala o režisérke herečka. Pre režisérku samotnú išlo o veľmi zaujímavú skúsenosť. “Keď sa upíšete k filmom spoločnosti Marvel, prvá vec, ktorú vám povedia, je, aby ste sa porozprávali s ostatnými režisérmi. Takže je tu krásna sieť ľudí, s ktorými môžete komunikovať a od ktorých môžete získať rady. Takže máte vždy pocit, že vás na ceste nitko správádza,” povedala. Veľký dôraz kládka režisérka na dizajn filmu. „Dôležitou vecou pri návrhu produkcie bolo, že som chcela, aby každá planéta pôsobila odlišne,“ vysvetlila Nia DaCosta, „Chcela som sa uistiť, že sa návrhy neprekrývajú. Takže keď sme na Tarnaxe, budovy majú krásne plynulé tvary. Pre Tarnax boli podklady vytvorené na Islande, takže má veľmi špecifický terén, ako sú machové skaly a sivá obloha. Keď sme sa dostali na planétu Aladna, chcela som, aby tam bolo slnko a farby, aby to bolo jasné a teplé a aby tam vládol šťastný pocit, ako v Positane. Potom, keď sme na Hale, v minulosti a v súčasnosti, chcela som ukázať technologické mesto. Skutočne som sa chcela uistiť, že každé miesto má osobitý charakter, akoby sme išli do inej krajiny. To bolo pre mňa naozaj dôležité z hľadiska dizajnu a tiež z hľadiska farieb.”

Výroba však dala zabrat viacerým zložkám filmového štábu. Napríkld kostýmová výtvarníčka Lindsay Pugh a jej tím vyrobili viacero kostýmov pre Captain Marvel, Monicu Rambeau a Kamalu Khan, nehovoriac o viac ako 1000 kostýmoch pre vedľajších hercov. Všetky regály s kostýmami by spolu pokryli malé futbalové ihrisko. Súčasťou štábu boli v istom momente aj dvaja japonskí food stylisti, z ktorých jeden pripravoval znamenité kanapky a druhý potravinové veže, ktoré sa vynímali na bankete na planéte Aladna.

ZDROJ: Perla Žinčíková 

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share