FilmTlačové správy

Evitovka Príliš osobná známosť predstavuje nové hviezdy

Do slovenských kín dorazila horúca novinka, adaptácia knižnej predlohy spisovateľky Evity Twardzik Urbaníkovej s názvom Príliš osobná známosť. Okrem českých a slovenských hereckých hviezd prináša na naše filmové plátna aj tváre, ktoré môžu byť slovenským diváčkam a divákom zatiaľ menej známe, no rozhodne sú nemenej zaujímavé.  

Janko Popović Volarić patrí doma v Chorvátsku medzi najväčšie herecké hviezdy. Na svojom konte má množstvo filmov i seriálov všetkých žánrov, v obľube ho vďaka popularite majú aj miestne bulvárne médiá. V Príliš osobnej známosti stvárňuje bohéma, umelca, ktorému stretnutie s jednou z hrdiniek (Tatiana Dyková) celkom zmení pohľad na svet. Nakrúcanie v česko-slovenskom filme bolo pre Janka celkom neobvyklé.

„Je dosť schizofrenické prijímať pokyny v jednom jazyku, počúvať ich v preklade tlmočníka, s časťou tímu sa rozprávať anglicky a pri tom všetkom hrať v chorvátčine. Pár dní mi trvalo, než som si na to zvykol, potom sme si ale našli systém, v ktorom sme komunikovali,“ spomína a dodáva, že takáto spolupráca bola v mnohom obohacujúca. „Objavili sme aj množstvo slov, ktoré sú v našich jazykoch dosť podobné, takže sme sa dorozumievali v akomsi novom vymyslenom jazyku.“

K vzniku nového jazyka prispel aj Branislav Trifunović, jeden z najobsadzovanejších srbských hercov. S filmovaním má skutočne množstvo skúseností, okrem herectva aj z pozície producenta. Dokonca pochádza z umeleckej rodiny – hercom je jeho otec i starší brat. Vo filme Príliš osobná známosť jeho postava zažije viacero životných rán, od úmrtia milovanej manželky až po problémy s podnikaním. Podarí sa jeho novej známosti v podaní Petry Hřebíčkovej vrátiť jeho životu stabilitu? 

Zo Srbska pochádza aj Predrag „Miki“ Manojlović, slovenskému publiku známy napríklad z filmov Emira Kusturicu (Čierna mačka, biely kocúr, Underground, ale aj nedávna dráma Na mliečnej ceste). Jeho hrdina v snímke Príliš osobná známosť nečakane vstúpi do života postavy stvárnenej Eliškou Balzerovou. Česká herečka má na nakrúcanie s ostrieľaným srbským kolegom len tie najlepšie spomienky: „Miki je veľmi otvorený človek, okamžite sme sa stali priateľmi, dokázali sme si dohodnúť, čo a ako zahráme, cítili sme jeden druhého, krásne sme si herecky súznili.“

Príliš osobná známosť práve teraz v kinách rozpráva úsmevný i dojímavý príbeh troch žien. Film režisérky Marty Ferencovej, ktorý vznikol pod producentskou taktovkou Petra Núñeza, je dôkazom toho, že spôsobov lásky je toľko, koľko je ľudí na zemi. Nakrútený bol v koprodukcii spoločností JOY DEPARTMENT, NUNEZ NFE a TRINITY PICTURES, do kín ho prináša distribučná spoločnosť Continental film.

ZDROJ: Peter Gašparík, Continental Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share