FilmSprávy

Do zákulisia šoubiznisu nahliada trailer dokumentárneho filmu Dežo Hoffmann – fotograf Beatles

Živil sa ako vojnový fotograf a spolupracoval s Robertom Capom aj Ernestom Hemingwayom. Neskôr fotil najväčšie osobnosti svetovej hudby aj žiarivé hviezdy filmového plátna. Jeho zábery obleteli svet. Patrí medzi najznámejších slovenských rodákov na poli umenia, jeho tvorba je však známejšia ako jeho meno. 30. júna príde do kín dokumentárny film, zasvätený jeho odkazu. Trailer snímky Dežo Hoffmann – fotograf Beatles si však môžete pozrieť už teraz! 

Príbeh Beatles poznajú všetci, príbeh Deža Hoffmanna málokto. Osud to však zariadil tak, že ich životné cesty sa pretli v najpríhodnejšom čase. Oni stáli na prahu celosvetovej slávy, on mal päťdesiat – vek, keď už mnohí pomýšľajú na odchod zo scény. Ich energia, nespútanosť a radosť zo života ho naplno očarili. Pri nich omladol, bol sopkou nápadov a robil to, čo vedel najlepšie – fotografoval. Urobil viac záberov Beatles ako ktokoľvek iný, zaznamenal všetky významné udalosti ich oslnivej kariéry. A nielen ich. Z jeho snímok slávnych hviezd šoubiznisu sa stali ikonické obrazy plné života, spontánnosti a pohybu. A hoci vytvoril jeden z najfascinujúcejších archívov svetovej pop scény, málokto tušil, že za jeho jedinečným fotografickým rukopisom stojí dlhoročná skúsenosť z práce vojnového kameramana, kde pomalosť a váhavosť nemali miesto, pretože za každú chybu sa draho platilo.

Dokumentárny film Dežo Hoffmann – fotograf Beatles nakrútil režisér Patrik Lančarič v koprodukcii spoločnosti TRIGON PRODUCTION, EKRAN, RTVS a Českej televízie. Realizáciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a do kín ho uvedie distribučná spoločnosť Continental film. 

ZDROJ: Peter Gašparík

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share