FilmSprávy

Do kín prišiel dokumentárny film Jan Koller, 
premiéru si užili nielen futbalové hviezdy

Do slovenských kín prišla dokumentárna snímka o českej futbalovej legende. Jan Koller, známy aj ako Dino, patrí medzi svetové športové hviezdy, hoci jeho príbeh začal v traktore na družstve JZD a na profesionálnu dráhu sa vydal pomerne neskoro. Úspechy, ktoré dosiahol vo viacerých futbalových kluboch, ale aj ako najúspešnejší strelec českej reprezentácie, si však sfilmovanie rozhodne pýtali.

Príbeh inšpiroval režiséra Petra Větrovského, autora filmu o Attilovi Véghovi. Ten súhlasí s tvrdením, že cesta „Českého Honzu“ je skutočne rozprávkovou a zrejme už navždy nenapodobiteľnou. Sympatický obor totiž celé detstvo, mladosť a začiatok plnoletosti hrával za amatérske kluby na dedinskej úrovni. Príbeh Honzu Kollera nie je len príbehom človeka, ktorý to nevzdal, aj keď mu nikto neveril. Je to tiež príbeh, ktorý môže inšpirovať každého chlapca, ktorý dnes hrá futbal na dedine, príbeh o tom, že rozprávky sa niekedy naozaj stávajú skutočnosťou a nikdy nesmie chýbať motivácia ísť ďalej. 

Film Jan Koller práve teraz premietajú slovenské kiná. Slávnostnej premiéry v Bratislave sa v utorok zúčastnilo okrem protagonistu a režiséra aj viacero slovenských futbalistov. Nechýbail medzi nimi napríklad tréner Vladimír Weiss alebo Martin Škrtel, ktorý na tlačovej konferencii dokonca uviedol teaser filmu o ňom samotnom, na ktorom aktuálne pracuje režisér Větrovský. 

Medzi prvými divákmi však nechýbali ani zástupcovia iných športových odvetví, napríklad už spomínaný Attila Végh. Podporiť prišiel tvorcov aj raper Rytmus či hudobník Igor Kmeťo. Premiére v Bratislave predchádzalo uvedenie a autogramiáda v Trnave, ktorá prilákala množstvo fanúšikov rôznych vekových skupín. Snímku do slovenských kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film. 

ZDROJ: Peter Gašparík

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share