FilmSprávy

Do kín prišiel český film Gump: Sme dvojka, na premiére mu tlieskali známe tváre

Pokračovanie úspešného hitu, v ktorom hrali hlavné úlohy štvornohí herci, práve prišlo do slovenských kín! Snímka Gump: sme dvojka režiséra F. A. Brabca má za sebou slávnostnú premiéru, ktorej sa zúčastnili hlavné štvornohé hviezdy filmu, ale aj množstvo celebrít v publiku. 

Snímku slovenskému publiku uviedol producent, scenárista a autor knižnej predlohy Filip Rožek, ktorý priviedol aj ústrednú hereckú dvojicu, ktorá stvárňuje psa Gumpa a fenku Kytičku. Spolu s ním pozdravila prítomných speváčka Zuzana Smatanová a česká kapela Highland, ktorá s ňou naspievala filmovú pieseň Nech pochopíš. Premiéry sa zúčastnila aj Kristína Devínska zo Slobody zvierat, organizácie, kam poputuje aj výťažok zo zisku filmu v kinách. Svojou návštevou premietania tak aj vy môžete prispieť starostlivosti o opustené a týrané zvieratá.

V publiku sa zišlo viacero známych tvárí – premiéru si nenechali ujsť napríklad herečka Broňa Kováčiková, spisovateľ Jozef Heriban či moderátori a redaktori rôznych televízií – medzi nimi Nora Krchňáková,  Thomas Puskailer a Noro Mészároš.

Filmová novinka je pokračovaním filmu Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť z roku 2021. Psí tulák Gump v nej zažíva nové dobrodružstvo a naučí seba i nás čo-to o svete. Jeho nová cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojím milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku.

Vo filme sa diváci a diváčky môžu tešiť na Richarda Krajča, Bolka Polívku, Vicu Kerekes, Jozefa Vojtka, Nelu Boudovú či Štěpána Kozuba. Hlas hlavného hrdinu Gumpa opäť nahovoril Ivan Trojan. Snímku Gump: Sme dvojka prináša do slovenských kín na konci marca distribučná spoločnosť Continental film

ZDROJ: Peter Gašparík

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share