FilmTlačové správy

Do kín príde česká romanca Chyby

Film CHYBY vznikol pod režisérskou taktovkou Jana Prušinovského (film Kobry a užovky, kultové seriály ČT MOST! a Trpaslík).Ide o drámu zo súčasnosti, ktorá je nakrútená divákom prístupnou a zrozumiteľnou formou, zároveň však zobrazuje súčasnosť realisticky a bez akýchkoľvek príkras – podobne ako jeho predchádzajúci film Kobry a užovky (ocenený Českým levom v hlavných kategóriách), tentokrát však v žánri netradičnej love story.

Jan Prušinovský aj v tomto filme potvrdzuje svoj talent a schopnosť prerozprávať príbeh, na prvý pohľad outsiderov, ktorých dostáva do centra pozornosti. Darí sa mu zobraziť aktuálne, často tabuizované témy v spoločnosti (xenofóbne nálady), problémy reálnych ľudí mimo žánru sociálnej drámy. CHYBY sú netradičnou love story, v ktorej zohráva dôležitú úlohu schopnosť človek priznať si, ale hlavne odpustiť nedokonalosti a prehrešky druhého, vybojovať si lásku aj napriek nenávistným prejavov okolia.

Energická dvadsaťpäťročná predavačka Ema (Pavla Gajdošíková) pracuje v malom meste v supermarkete. Tridsaťročný pokrývač Tomáš (Jan Jankovský) je z neďalekej dediny. Jedna nezáväzná noc nečakane prerastie do vzťahu, lásky a spoločného bývania. Ema spravila v minulosti obrovskú chybu a chce sa s ňou Tomášovi zveriť. Tomáša však jej predchádzajúci život nezaujíma, žijú teraz a tu. Náhodné odhalenie Eminej minulosti však odštartuje sériu udalostí, ktorá dvojici obráti život naruby. Najnovší film režiséra Jana Prušinovského (Okresný prebor, MOST!, Kobry a Užovky) je vzťahovou romancou o chybách, ktoré robí každý z nás a ktoré nás dokážu dobehnúť.

Film do slovenských kín prinesie už 16.9.2021 spoločnosť Forum Film.

ZDROJ: Jana Studená, Forum Film

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share