FilmTlačové správy

Do kín prichádza Shang Chi: Legenda o desiatich prsteňoch

Po ukončení lockdownov je ponuka kín plná kvalitných filmových snímok. Aktuálne prichádza ďalšia z milovaných marveloviek. Shang Chi: Legendu o desiatich prsteňoch si môžete pozrieť už od štvrtka, 2. septembra.

Nová akčná marvelovka Shang Chi: Legenda o desiatich prsteňoch prináša svojim fanúšikom príbeh postavy Shang Chi, ktorý musí čeliť svojej minulosti, keď je vtiahnutý do víru udalostí, ktoré roztočí tajomná organizácia Desať prsteňov.

Shang Chi: Legenda o desiatich prsteňoch je druhým filmom zo štvrtej fázy Marvel Cinematic Universe. Vo filme sa predstaví aj totálny záporák, postava Mandarína. 

V hlavnej úlohe Shang Chi sa predstaví skvelý akčný hrdina a hviezda ázijských bojových filmov Simu Liu, sekundujú mu Awkwafina, Meng’er Zhang a Fala Chen.

Film prináša kvalitu garantovanú štúdiom Marvel a množstvo zaujímavostí, ktoré fanúšikovia marveloviek určite ocenia. Tak napríklad sa tu objavuje záporná postava Abomination, a to po 13 rokoch, prvýkrát od filmu Neuveriteľný Hulk. Ide o prvý film z dielne Marvel Studios, ktorý sa odohráva prevažne v Ázii a jeho protagonistom je ázijský herec. Na svoje si prídu aj pamätníci a milovníci Bruce Leeho, pretože pri tvorbe postavy Shang Chi sa tvorcovia nechali inšpirovať práve ním a vtedajším fenoménom kung fu. Hlavnú rolu obsadil 32-ročný herec Simu Liu, pred jeho obsadením tvorcovia zvažovali mená ako Ludi Lin, Steven Yun, Mike Moh, Alex Landi či Ross Butler. Simu Liu napokon rolu získal pre svoje bohaté skúsenosti a herecké kvality.

Shang Chi: Legenda o desiatich prsteňoch prichádza do kín už 2. septembra v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

ZDROJ: Perla Žinčíková, CinemArt

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share