FilmTlačové správy

Do kín prichádza film Krajina medu

Na Oscara nominovaný macedónsko-turecký film Krajina medu vstúpi do slovenských kín vo štvrtok 27. augusta 2020. Ide o prekvapivo humorný, i keď drsný aj nežný portrét krehkej rovnováhy medzi ľudstvom a prírodou, o pohľad na rýchlo miznúci spôsob života a nezabudnuteľné svedectvo o vytrvalosti jednej ženy. Program premiéry sa v duchu včiel, včelárstva a medu začne už popoludní a potrvá do neskorého večera.

Pozorovanie včiel v sklenenom úli pre deti a rodičov, debata mestských včelárov a odborníkov a open air projekcia na veľkom plátne – to všetko v rámci Leta pod Palmou v Novej Cvernovke 27. augusta. V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční vo vnútorných priestoroch, vstup je voľný. Dlho očakávaný dokument prináša spoločnosť Filmtopia.

            Keď do Krajiny medu vtrhne rodina kočovníkov a poruší jej základné pravidlo, posledná chovateľka divokých včiel v Európe musí zachrániť včely a obnoviť prírodnú rovnováhu,“ tak znie začatok oficálnej anotácie celovečerného debutu dokumentaristov Ljubomira Stefanova a Tamary Kotevskej, ktorý vznikol z dôverného vzťahu medzi filmármi a témou.

Film bol nominovaný na Oscara (Najlepší zahraničný film, Najlepší dokument), z festivalu Sundance si priviezol až tri ceny (Najlepší dokument, Zvláštna cena poroty za kameru, Cena za mimoriadny prínos) a pravidelne rezonuje na festivaloch po celom svete. 

Vstup do slovenských kín bude špeciálny. Premiéru obohatí sprievodný program určený širokej verejnosti – včelárom aj nevčelárom, filmárom aj nefilmárom, vítaní sú aj rodičia s deťmiProgram organizuje Filmtopia v spolupráci s Novou Cvernovkou a Uletenou včelou.  

Program premiéry Krajina medu

V prípade nepriaznivého počasie sa podujatie uskutoční vo vnútorných priestoroch Novej Cvernovky. Vstup na celý sprievodný program k slovenskej premiére dokumentu Krajina medu je voľný. 

ZDROJ: Zuzana Golianová, Filmtopia

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share