FilmTlačové správy

Do kín prichádza Fantasy Island

Dajte si pozor na to, čo si želáte.V novom horore Fantasy Island sa môžu všetky vaše sny premeniťna skutočnosť… no nebude to zadarmo. Pánom záhadného ostrova a ústrednou postavou príbehu je charizmatickýpán Roarke, ktorý vo svojom bielom obleku a so širokým úsmevom víta hostí, ktorí si na ňom chcú splniťsvoje sny.

Roarke však hneď každého z nich varuje, že ich želanie nie vždy musia dopadnúťtak, ako si predstavovali. “Je to film o plnení tých najtajnejších prianí,” hovorí producent Jason Blum, ktorého produkčná spoločnosťstojí za niekoľkými z najúspešnejších hororov posledných rokov – Halloween, Utečči Ouija: Zrodenie zla. “Myšlienkou filmu je magické miesto, kde sa vám môže splniťakékoľvek želanie, no aj o tom, čo to vlastne znamená.” 

Pre producenta zapadá Fantasy Island do portfólia filmov Blumhouse dokonale. “Dôvod, prečo je tento film pod hlavičkou Blumhouse je ten, že kladie dôraz na postavy, drámu a príbeh – všetko strašidelné je v ňom úplne prirodzené. Okrem samotného plnenia želaní je celýfilm veľmi surovýa skutočný. A preto je oveľa hrôzostrašnejší.” 

Keď režisér Jeff Wadlow a jeho scenáristickí partneri Chris Roach a Jillian Jacobs začali písať príbeh filmu, nechali sa unášať vlastnou fantáziou. “Napísali sme si zoznam želaní, ktoré nás napadli – niektoré z nich boli osobné, iné zas dosť povrchné.” Wadlow dúfa, že fanúšikovia si pri filme budú predstavovať, ako by sa pri podobnej príležitosti zachovali oni sami. “Fantasy Island je príbeh, kde musia postavy prejsťnáročným vývojom. Ich sny a túžby nedopadnú tak, ako si predstavovali. A to ich zmení.”

ZDROJ: Marián Tesák, Itafilm

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share