FilmSprávy

Do kín prichádza dlho očakávaná Smrť na Níle!

Uvedenie tajomného thrilleru v réžii Kennetha Branagha nakrúteného podľa románu Agathy Christie bolo kvôli pandémii niekoľkokrát odkladané. Už 17. februára si ale snímku konečne môžete ísť pozrieť do kín.

Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich. Vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. 

„V Smrti na Níle vidíme muža, ktorého láka prostredie bohatej spoločnosti, vášnivo sa zaľúbi do krásnej ženy, ktorú však odmietne a vezme si inú,“ vysvetľuje Branagh, „Na svadobnej ceste sú so skupinou úžasných ľudí, ktorí tvrdia, že sú ich priatelia. V dôsledku karmy, keď jedna žena ukradne druhej muža, sa spustí ohňostroj. Milostný trojuholník je ako nákaza v jadre tejto vražednej dovolenky.“

Snímka bola nakrútená pomerne rýchlo, no veľmi precízne. Začalo sa nakrúcať v septembri 2019 v priestoroch štúdií Longcross Studios neďaleko Londýna a v rozličných exteriéroch v Spojenom kráľovstve. Film sa nakrúcal chronologicky podľa postupnosti príbehu, natáčalo sa päť dní v týždni a soboty patrili súkromným skúškam režiséra a producenta Kennetha Branagha s hercami. Filmovanie sa ukončilo v decembri 2019.

Podľa režiséra a producenta Kennetha Branagha v Smrti na Níle zobrali luxusný námet Agathy Christie a poľudštili príbeh, aby publikum dostalo akciu, cestopis a prestížny výlet v jednom. „V dnešných ťažkých časoch, ktorými si prechádzame, ľuďom dobre padne plavba po Níle a výlet do starovekej majestátnej nádhery Egypta,“ vraví Branagh, „A vždy je to zábavnejšie, ak k tomu máme prekvapivú zápletku plnú zvratov, ktorá vás nadchne a vydesí, ale múdro, s ľudskými emóciami, súcitom a hlbokými citmi, s ktorými sa vie každý zžiť.“

ZDROJ: Perla Žinčíková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share