FilmTlačové správy

COVID-19: Presun premiéry filmu Muž so zajačími ušami

Mesiac pred premiérou sa tvorcovia a distribútor filmu rozhodli presunúť kinodistribúciu filmu Muž so zajačími ušami. Dôvodom sú okolnosti pandémie koronavírusu.

Nový a 10.hraný film režiséra Martina Šulíka mal mať premiéru už koncom októbra. Tvorcovia a distribútor filmu sa však rozhodli presunúť jeho uvedenie v kinách na 11.február 2021. Dôvodom je stúpajúce množstvo pozitívnych prípadov koronavírusu, ktoré má za následok aj nižšiu návštevnosť v kinách, neistá prognóza a s tým súvisiace opatrenia. “Mrzí nás, že už druhýkrát sme museli presunúť premiéru filmu, ale viem, že tento film nestarne a je dôležité, aby išiel do kín v optimálnych podmienkach,” povedal Rudolf Biermann, producent filmu, “Verím, že v novom roku sa situácia podstatne zlepší.”

Ešte predtým však film čaká svetová premiéra na 36. medzinárodnom filmovom festivale vo Varšave (WFF), ktorý sa uskutoční v termíne od 8. – 18. 10. 2020. Premiéry sa osobne zúčastnia režisér Martin Šulík a producent Rudolf Biermann. Film bude uvedený v rámci medzinárodnej festivalovej súťaže 10.októbra v konkurencii 15 zahraničných filmov.

Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou o mužovi, ktorý je zrazu obdarený zvláštnou schopnosťou, narastú mu zajačie uši a začína počuť myšlienky iných ľudí. Pochopí, že si o sebe vytvoril falošnú predstavu a jeho rodina, priatelia a známi ho vnímajú úplne inak ako si myslel. Rozhodne sa to zmeniť.

Režisér Martin Šulík do filmu obsadil československé herecké hviezdy ako Miroslava Krobota, Oldřicha Kaisera, Zuzanu Kronerovú, Zuzanu Mauréry, Alexandru Borbély či Táňu Pauhofovú, ktorá na otazku prečo by mal ísť divák na film Muž so zajačími ušami do kina odpovedala: „Myslím, že dôvodov, prečo ísť na tento film, by mohlo byť niekoľko. Prvý je ten, že je to film Martinov s krásnym posolstvom a výbornými hercami v hlavných úlohách. Je to československý film, tie potrebujeme podporiť a radi podporujeme. A myslím si, že by mohol diváka pohladiť a obohatiť“.

Film Muž so zajačími ušami vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film 11.2.2021.

ZDROJ: Perla Žinčíková, Devito

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share