FilmSprávy

Čo sa stalo s Annou? Dozviete sa v kinách už 24.8.

Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa v jeden deň na sociálnych sieťach záhadne odmlčí.  Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Toto rozhodnutie  a sled ďalších udalostí zmení život nielen Nine, ale aj celej jej rodine. Mrazivý thriller #ANNAISMISSING je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead oceneného International Emmy Award v 2020.

Podobne ako u #martyisdead chcú tvorcovia divákov zaujať  napínavým príbehom s prekvapivým odhalením, ale súčasne otvárajú dôležité témy ako je bezpečnosť na internete, digitálna stopa či tzv. „cancel culture“. Pri tej dochádza k vylúčeniu jedinca zo sociálnych kruhov – na sociálnych sieťach, v reálnom prostredí či oboch. „Thriller #ANNAISMISSING voľne nadväzuje na seriál #martyisdead, ale rozpráva nový príbeh a venuje sa novému prípadu. Opäť ide o príbeh inšpirovaný realitou, veľmi aktuálny a súčasný. Film je určený primárne mladým divákom, ale rozhodne bude baviť aj ich rodičov,“ zhodujú sa producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. A producent Milan Kuchynka dodáva: „Mám radosť, že môžeme divákom predstaviť atraktívny napínavý film, ktorý ukazuje online realitu, čo je pre mňa, ako otca troch dcér, úplne zásadné.“

„Ústredným motívom seriálu #martyisdead bol rozklad rodiny vplyvom sociálnych sietí. Otec sa snažil očistiť meno svojho syna a zároveň zistiť, kto stál za jeho vydieraním a následnou smrťou. V #ANNAISMISSING postupuje dej naopak, z rodinnej idylky sa stáva emocionálny horor. Hlavnou ideou spletitého príbehu nie je ani tak nájdenie Anny a odhalenie príčiny jej zmiznutia, ale snaha komunikovať a počúvať, a to predovšetkým tých, ktorých milujete,“ hovorí režisér #annaismissing a #martyisdead Pavel Soukup. Námet čerpal ako z vlastných skúseností, tak aj rozprávania svojich priateľov i študentov, keďže sám pôsobí ako učiteľ na strednej škole. 

„Pre mňa osobne je v tomto filme množstvo výrazných tém, ktoré ma desia, či už sú to toxické sexuálne vzťahy alebo pasáže, kde sa vykresľuje, aké jednoduché je na internete spustiť lavínu nenávistných komentárov. Je zaujímavé, aké emócie dokáže na internete v diskusii vzbudiť v ľuďoch aj naša influencerka Anna, ktorá ani neexistuje,“ hovorí Alexandra Vostrejžová, predstaviteľka jednej z hlavných hrdiniek..

„Film #ANNAISMISSING otvára témy, ako je tzv. sharenting, teda nadužívanie sociálnych médií rodičmi a zdieľanie obsahu týkajúceho sa ich detí, sila influencerov aj jej negatívne následky, ale zároveň má presahy aj do súčasných problémov mimo internetu, ktoré ale internet akceleruje – tabuizovaná láska, sexuálne odchýlky, konsenzuálny sex. To všetko sú témy, ktoré sú aktuálne pre teenagerov aj ich rodičov. Pre thriller je zoznamovanie na internete, zdieľanie súkromia alebo konsent príťažlivé aj desivé zároveň, pretože sú ľahko zneužiteľné. Neviem si predstaviť viac skľučujúci pocit, než podozrenie, že niekto z vašich milovaných urobil niečo ohavné,“ dodáva režisér Pavel Soukup.

Thriller #ANNAISMISSING uvedie do slovenských kín 24. augusta spoločnosť Forum Film. Vo filme hrajú Viktorie Vítová, Alexandra Vostrejžová, Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková a Tereza Holá. 

ZDROJ: Jana Studená

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share