FilmSprávy

Biografická dráma Klan Gucci príde do kín koncom novembra

Ikonickú taliansku luxusnú módnu značku Gucci založil v roku 1921 Guccio Gucci v toskánskom meste Florencia. Celosvetovo známou sa stala pod vedením jeho syna Alda a stala sa ikonou talianskeho „Dolce Vita“. Pre spoločnosť boli 80. roky minulého storočia mimoriadne turbulentné a spájali sa s viacerými medializovanými škandálmi. Situácia vyvrcholila v roku 1995, kedy bol Maurizio Gucci zastrelený v priestoroch spoločnosti svojou exmanželkou Patriziou Reggiani.

Práve tri turbulentné desaťročia „klanu“ si režisér Ridley Scott zvolil ako hlavný príbeh svojho nového filmu Klan Gucci (House of Gucci). Biografická dráma obsahuje všetky kľúčové ingrediencie – lásku, zradu, dekadenciu, pomstu i vraždu. Divák si tak bude môcť vyskladať mozaiku toho, čo všetko si so sebou slávna značka nesie.

Podklad filmu tvorí kniha The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed. Autorka, Sara Gay, v nej okrem iného popisuje ako sa zakladateľ značky, Guccio Gucci, koncom 19. storočia vo funkcii hotelového poslíčka zoznámil so zaujímavou funkciou batožiny – symbolom vplyvu a chuti. Následne sa rozhodol vytvoriť opulentné kožené výrobky, ktoré upútajú pozornosť. Kniha zároveň popisuje aj vzájomné vnútorné boje medzi jeho synmi a vnukmi, ktoré spoločne s neschopnosťou spoločnosti Gucci sa adaptovať vo svete vzmáhajúcej sa konkurencie a udržať hodnotu ich značky ich postupne dobehla. Maurizio Gucci sa na vrchol spoločnosti dostal v 80. rokoch minulého storočia vďaka investorom, odstavil svojho strýka a ako je možné, že v roku 1993 nebol ani jeden rodinný príslušník členom top manažmentu spoločnosti.

Film Klan Gucci prinesie aj zaujímavé herecké obsadenie – Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons, Al Pacino a Salma Hayek.

Lady Gaga, ktorá vo filme hrá Patriziu Reggiani, bola obľúbenkyňou exmanželky Maurizia. Patrizia je už päť rokov na slobode, vďaka dobrému správaniu. No v marci tohto roka dala o sebe vedieť, keď slávnej speváčke a herečke vytkla, že sa ju pri príprave a nakrúcaní filmu nepokúsila kontaktovať. Produkcia filmu neskôr potvrdila, že nechceli žiadnym spôsobom podporovať „hrozný zločin“ a Lady Gaga sa pripravovala tak, že študovala veľa podkladov a dokumentov, vrátane kníh o Patriziinom živote.

Patricia Gucci (sesternica Maurizia Gucci) v stanovisku pre Associated Press uviedla v mene rodiny, že sú skutočne sklamaní: „Ukradli identitu rodiny, aby na nej profitovali a zvýšili príjem do hollywoodského systému.“ Rodina režisérovi vyčíta najmä nedostatok kontaktu pri príprave filmu, nepresnosti z knihy, ktoré sa preniesli do filmu a obsadenie áčkových filmových hviezd, aby hrali ľudí, ktorí neboli spojení s vraždou. Rodina po uvedení filmu do kín zvažuje aj prípadné ďalšie právne kroky.

Film Klan Gucci bude mať v slovenských kinách premiéru 25. novembra 2021. Uvedie ho spoločnosť Forum Film.

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share