FilmSprávy

2. diel série After: Sľub už od zajtra v kinách

Knižná séria After sa na pultoch predajní objavila už dávnejšie a postupne sa s hlavnými hrdinami stretávame aj v kinách. Dnes trochu netradične avízo k filmu krátkou recenziou na knižnú sériu.

Knižná séria After nadväzuje na svetový úspech bestselleru 50 odtieňov sivej a ukazuje, že „červená literatúra“ pre ženy ešte stále nie je úplne pasé a že má svoje čitateľky. Práve nálepka svetový bestseller umožnila „erotickej literatúre“ dostať aj väčšie promo a so sériami na túto temtiku sa akokeby roztrhlo vrece. Variácií na tému -on a on, erotika, viac či menej náročná zápletka je na trhu veľa a aj v slovenských kníhkupectvách sú k dispozícii.

Tessa je slušne vychované dievča, ktoré prišlo na vysokú školu. Okrem ďalšieho vzdelávania sa však, ako je to už zvykom, dostáva aj do konfrontácie s vrstovníkmi, ktorí toho už stihli vyskúšať viac. Pocitmi mladej ženy zamieša Hardin – zlý chlapec, ktorý ju zasvätí aj do intímnejšej sféry života.

Ak vám náhodou unikol prvý diel série, tak v niektorých krajinách je už k dispozícii na Netflixe, na Slovensku, žiaľ, zatiaľ nie je. Druhý diel však prichádza do kín a keďže autorka knižnej predlohy na filme spolupracovala viac ako v prípade prvého dielu, možno očakávať viac prepojenia na knihu.

Séria After je skôr v kategórii tínedžerskej literatúry. Ale to bol aj Twilight 🙂

After: Sľub

Osudová láska Tessy a Hardina prejde divokým vývojom i zradou a čaká ju naozajstná skúška ohňom. Po nečakanom odhalení už ich život a vzťah nebude nikdy taký ako predtým. Fenomenálne prijatie knižnej série After sa prenieslo aj na veľké plátna a po úspešnom filme After: Bozk prichádza do kín pokračovanie s názvom After: Sľub. Na scenári tentokrát pracovala priamo autorka knižných predlôh Anna Toddová, čo fanúšikom sľubuje väčšiu vernosť knihám. After: Sľub tiež prináša odvážnejší príbeh plný vášne a sexuálneho napätia. 

Slušné dievča Tessa a tajomný rebel Hardin prepadli vzájomnej osudovej láske. Na ničom inom nezáleží a ani jeden z nich nemá čo stratiť. Až na to, že môžu stratiť jeden druhého, teda vlastne úplne všetko. A práve takéto nebezpečenstvo hrozí vo chvíli, keď sa Tessa dozvie o stávke, ktorá ich vzťahu predchádzala, a o jednom Hardinovom škaredom tajomstve z minulosti. Hardin býval krutý a nespútaný, často dievčatá využíval a potom ich odkopol. Teraz je to on, kto by mohol skončiť so zlomeným srdcom. Urobil obrovskú chybu, pre ktorú sa môže láska jeho života skončiť. Dokáže prekonať tiene minulosti a vybojovať svoju lásku späť? Nebude to jednoduché. Silná vášeň a divoký vzťah totiž Tessu zmenili – už nie je tým nevinným dievčaťom. Stále je zamilovaná, ale zároveň je aj silnejšia a dospelejšia. Určite sa nechce utápať v slzách. Nový chlapec, ktorý sa v jej živote objavil, je navyše pozorný a dobrý. S ním by jej srdce mohlo konečne nájsť pokoj. Je ale pokoj to, po čom skutočne túži? Nevyhrajú napokon elektrizujúce dotyky, nenásytné bozky a horúca túžba, ktorú dokáže vzbudiť iba nebezpečný Hardin Scott?   

Prvá časť s názvom After: Bozk zaznamenala v slovenských kinách podobný divácky úspech ako úvodný diel ságy Twilight. Filmy zo série After vznikajú podľa rovnomenných knižných bestsellerov. Prvé príbehy pod hlavičkou After písala Anna Toddová na voľne prístupnú internetovú platformu Wattpad, kde sa stali obrovským hitom a získali si miliardu prečítaní. Úspech, aký autorka nečakala ani v najtajnejších snoch, vyústil do vydania série kníh a následne aj do natáčania celovečerných filmov. 

ZDROJ: Stanislava Borská, Bontonfilm a redakcia

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share