HudbaSprávy

Hudobné novinky 42-2020

Jax Jones feat. Au/Ra  – i miss u

Medzinárodne uznávaný DJ, producent a multiinštrumentalista Jax Jones je späť so svojím novým singlom i miss u, na ktorom featuje nemecká speváčka Au/Ra. Jonesov úspešný debutový album Snacks bol označený za najpredávanejší tanečný album minulého roka a Jax bol vďaka nemu nominovaný na ocenenia Ivor, BRIT a GRAMMY. S 5 miliardami streamov, 2 miliardami zhliadnutí a 40 miliónmi predaných nahrávok, i miss u znamená ďalšiu fázu Jaxovho vzostupu a pokračovanie v tvorbe žánrovo vzdorujúcej tanečnej hudby.

i miss u je emotívna tanečná skladba, ktorá v porovnaní s jeho nesmierne populárnymi tanečnými popovými hitmi obsahuje chladnejšie beaty. Pieseň je podporená vokálmi nemeckej speváčky Au/Ra, známej pre svoj prelomový hit Panic Room z roku 2018.

Táto spolupráca prikyvuje začiatkom umelca – tvrdší bassline, klubový podtón a autentické jadro. Jax Jones bol priekopníkom posunu v tanečnej hudbe, ktorý mu umožnil ovládnuť hlavné rebríčky playlistov, pričom taktiež prekročil tradičné sféry hudobných žánrov. i miss u je dôkazom jeho mnohostrannosti a schopnosti robiť hudbu, ktorá dokáže rezonovať s undergroundom a zároveň je navrhnutá pre komerčné rádiové vlny rovnako ako vo Veľkej Británii, tak po celom svete.

YUNGBLUD – cotton candy

Britský spevák a multiinštrumentalista YUNGBLUD práve predstavuje svoju úplne novú skladbu cotton candy, zo svojho pripravovaného albumu Weird!, ktorý vyjde už 13. novembra. Fanúšikovia už majú možnosť si album predobjednať a vypočuť si okrem nového singlu aj ďalšie ako god save me, but don’t drown me out, weird!  alebo strawberry lipstick. Spolu s piesňou YUNGBLUD ohlásil aj jedinečné online turné ‚WEIRD TIME OF LIFE TOUR‘, ktoré začne 16. novembra v Londýne.

„Cotton candy je o sexuálnom oslobodení,“ vraví YUNGBLUD. „Pre má je sex a sexualita o slobode a myšlienke, že sa môžete stratiť pri iných ľuďoch rôznych pohlaví, všetkých tvarov a veľkostí, aby ste našli sami seba a zistili, kto naozaj ste. Sexuálna interakcia by nemala byť zahanbená, ale naopak, mala by byť oslavovaná, pretože mať bezpečný sex znamená šíriť lásku a svet teraz lásku potrebuje viac ako inokedy. Táto pieseň je pre mňa veľmi dôležitá, lebo vidím a komunikujem so svojimi fanúšikmi, čelím neistote týkajúcej sa sexuálnej interakcie a chcem im dať vedieť, že je v poriadku byť tým, kto naozaj ste a mať právo bezpodmienečne milovať toho, koho chcete a na oplátku byť milovaný späť,“vysvetľuje umelec.

Becky Hill – Space

Pieseň SPACE je v poradí tretím singlom z pripravovaného debutového štúdiového albumu medzinárodne uznávanej speváčky Becky Hill. SPACE nasleduje už vydané skladby Heaven On My Mind a Better off Without You, ktoré sa držia na popredných miestach najprestížnejších hudobných hitparád. Pieseň vychádza spolu s vizuálom, ktorý režíroval Carly Cussen a v súčasnosti má na YouTube cez 2 milióny zhliadnutí. Skladbu speváčka napísala sama a o produkciu sa postarali Mark Ralph, Dave Whelan a Mike Di Scala.

„SPACE je veľmi osobná pieseň, ktorá mi teraz pripadá vzdialene,“ vraví Becky. „Na túto skladbu som hrdá z viacerých dôvodov. Vlastne je to tá najúprimnejšia výpoveď k sebe, taktiež k verejnosti. Táto pieseň je pre mňa ako umelca krokom hore a krokom von. Je to tanečná balada, ktorá rozpráva príbeh s pohľadom do môjho života – kto som ako človek. SPACE nás pripravuje na to, čo čakať od nového albumu,“ popisuje umelkyňa.

Bebe Rexha – Baby, I’m Jealous (feat. Doja Cat)

Bebe Rexha sa vracia so singlom Baby, I’m Jealous. Pre americkú speváčku s balkánskymi koreňmi je skladba, v ktorej hosťuje Doja Cat, prvou zverejnenou nahrávkou v roku 2020. Naposledy sa prezentovala minulý rok singlom Last Hurrah a kolaboráciou Call You Mine s dvojicou Chainsmokers.

ZDROJ: Karolína Zboniaková, Universal Music | Renáta Tomášová, Warner Music

Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
×
Andrea Čurná Administrator
Spoluzakladateľka a administrátorka webu oKulture.sk.
Latest Posts
instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share