HudbaSprávy

Hudobné novinky 36/2022

music

Horkýže Slíže – Ty Vieš, Že Sa Chovám Tak, Jak Sa Chovám

Skupina Horkýže Slíže má nový filmový klip! Obľúbená kapela zložila titulnú pieseň k filmu Indián, ktorý do slovenských kín prichádza už 22. septembra! Skladba Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám dostala nový videoklip, ktorý režíroval Vladimír Kriško. Pozrite si Kuka v indiánskej čelenke a príďte na nový film producentov Patrizia Genteho a Vladimíra Kriška a režiséra Tomáša Svobodu!

Česko-slovensko-poľská komédia Indián má hviezdnu zostavu hercov, ku ktorej teraz pribudla hviezdna titulná pieseň! Peter Hrivňák  – Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor, Marek Viršík – Vandel a basgitaristka Veronika Smetanová vytvorili skladbu Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám, ktorá pochádza zo zatiaľ posledného albumu Alibaba a 40 krátkych songov 2. 

„Prvé nápady prišli už v roku 2018, keď sa vymysleli prvé riadky textu. Konkrétne náš predajca merchu počul, ako sa dve ženské rozprávajú, že ona by sa nechovala tak, jak sa chová, keby sa on nechoval tak, jak sa chová… Potom nás v roku 2020 oslovili tvorcovia filmu Indián, že chcú  pesničku. A my sme im posunuli Ty vieš, že sa chovám tak, jak sa chovám, lebo sa nám textovo do Indiána hodila,“vysvetluje spevák kapely Kuko.

Nocadeň – Nestrieľajte do labutí MMXXII

Skupina Nocadeň tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia. Pri tejto príležitosti sa rozhodla obzrieť do minulosti a zaspomínať si na úspešný album Nestrieľajte do labutí z roku 2006. Ten, po šestnástich rokoch od svojho vydania, vyjde na vinyle. Jeho vydanie predznamenáva nanovo zaranžovaná a naspievaná titulná skladba Nestrieľajte do labutí, ktorú skupina v týchto dňoch vydáva ako singel. 

Pesnička Nestrieľajte do labutí patrí medzi najväčšie hity skupiny Nocadeň. Doposiaľ jej dominoval ústredný klavírny motív, ktorý pre pôvodnú verziu nahral Martin Husovský. Ten však v novej verzii nenájdete. Pesnička, ktorú zmastroval zvukový inžinier Vlado Meller, dostala úplne nový aranžmán, avšak so zachovaním jej podstaty.

„Našou snahou bolo zachovať atmosféru pôvodnej verzie a zasadiť ju do kontextu, kam sme sa zvukovo posunuli v posledných rokoch. Takže je v nej počuť oveľa viac elektroniky. Prvýkrát sme si vyskúšali spoluprácu s mladým producentom Petrom Krčulom a finálnu podobu sme doladili s našimi dlhoročnými spolupracovníkmi, Vladom Gnepom a Vladom Mellerom,“ hovorí Rasťo Kopina. Reedícia albumu Nestrieľajte do labutí vyjde na druhom vinyle Nocadeň začiatkom novembra tohto roku.

Ronie & Dominika Mirgová: Lonely (Prod.Dvatritridva)

Najnovšia skladba troch slovenských producentov Martina „Maxa“ Šrámeka, Mateja Mikloša a Adriána Líšku, ktorí produkujú pod značkou DVATRI TRIDVA. Tanečná pieseň LONELY, ktorú naspievali slovenské speváčky RONIE & DOMINIKA MIRGOVÁ má chytľavú melódiu, zapamätateľný text a je príjemným osviežením pre koniec leta. Pieseň LONELY zložil Martin „Maxo“ Šrámek spolu s oboma interpretkami. O produkciu sa postarali DVATRI TRIDVA, mix mal na starosti Matej Mikloš a videoklip, ktorého režisérom je talentovaný Martin Miko, zastrešila produkcia Illuminate.

„Každá zo speváčok priniesla do skladby kus seba a hudby, akú má rada. Ronie inklinuje k 2000kam, snažili sme sa tento vibe preniesť aj do melodických liniek. Dominika zasa priniesla zvuk súčasnejšieho RnB popu,“ hovoria o piesni spoločne Max, Matej a Adrián.

Kuky Band – Check ťa |Cover|

Na YouTube majú na svojich songoch milióny videní. Jožko Kuky a René Kmeťo, dvojica známa aj pod menom Kuky Band sa do hudobného povedomia dostali najmä remakom skladby od skupiny DMS počas vyhlásenia Ruka Hore Awards za rok 2020. Odvtedy na svojom kanáli pravidelne dávkujú fanúšikom cover skladby, ktoré ľudia oceňujú vo veľkom, o čom svedčia aj čísla klipmi. Tentokrát si však do parády vzali jeden z najväčších zahraničných hitov a vznikla chytľavá skladba „Chcem Ťa“

„Hey Ya!“ je skladba americkej hip-hopovej dvojice OutKast, ktorú napísal jej člen – André 3000. Už vtedy sa obratom stala hitom na celom svete, keďže priniesli mix žánrov funk a rock. Skladba bola dokonca uznávaná hudobnými kritikmi a vyhrala cenu Grammy v kategórii Best Urban/Alternative Performance v roku 2004. Takže o tom akým veľkým hitom sa stala táto skladba, niet pochýb. Preto po dlhom čase ju chalani oprášili veľmi vkusne a svojským spôsobom ako to vedia len oni. O mix master skladby sa postaral Zolko Tóht a videoklip vznikol pod taktovkou režiséra Pierra Lexis.

„Chceme ľudí baviť svojimi skladbami a veríme, že ich aj bavíme. Vybrali sme si túto skladbu preto, že je energická a veselá a pre nás to bola výzva spraviť cover aj na skladbu, ktorá nie je slovenská“, dodáva Kuky Band. 

Ludo Kotlár – Nespoznávam

Skladba vznikla ešte počas interpretovej štúdie v Poľsku na hudobnej akadémii. „Dlho som ju mal odloženú v šuplíku, keďže som samého seba považoval viac za klaviristu ako speváka. No na popud kamaráta som ju spracoval do finálnej verzie a nakoniec som ju aj naspieval,“ s úsmevom prezrádza Ludo Kotlár počiatky vzniku piesne. S textom od Petra Konečného dodali skladbe zámer veriac, že môže pomôcť ľudom prekonať ťažké obdobie v živote spojené s rozchodom.

Blackpink – Pink Venom

Jedna z najznámejších k-popových kapiel a pravdepodobnejšie najúspešnejšia dievčenská skupina tohto typu vôbec, má nový album. BLACKPINK predstavujú druhú štúdiovku s názvom Born Pink, ktorá vyjde už tento piatok. Na jej vypočutie upozorňujú singlom „Pink Venom“, ktorý sa vďaka zvukovému spracovaniu a videoklipu nedá nazvať inak než veľkolepým, presne ako sme u tejto juhokórejskej partii dievčat zvyknutí.

R3HAB x Laidback Luke – Weekend On A Tuesday

Holandský stroj na hity – DJ R3HAB, predstavuje nový tanečný single s názvom „Weekend On A Tuesday“. Na spoluprácu si prizval 45-ročného kolegu s filipínskym pôvodom, ktorý sa prezýva Laidback Luke. Vznikla tak dokonalá hymna pre tých, ktorým je víkend málo a radi sa zabavia aj počas pracovných dní.

„Weekend On A Tuesday je oslobodenie sa od noriem a nasledovaní vlastného beatu. Niekedy proste potrebuješ poriadnu dávku energiu už na začiatku týždňa a tento song je presne ten, aby celú párty odštartoval,“ hovorí s nadšením R3HAB.

Lewis Capaldi – Forget Me

Lewis Capaldi – škótsky spevák a ako sám o sebe prehlasuje aj bucľatá popstar a milovník záchodového humoru, sa opätovne pripomína. Aj keď sa jeho najväčší hit „Someone You Loved“ radí skôr medzi emotívne a dojemné single, Lewis stále dokazuje, že nemá problém si zo seba vystreliť.

Na scénu sa totiž vracia s chytľavým popovým trackom „Forget Me“, ktorý dostal aj vtipný vizuál. V ňom uvidíte 25-ročného umelca v celej svojej krásne.

„Mám pocit, že Forget Me je moja doteraz najlepšia pesnička. Je o rozchode, ktorým som si prešiel. Na Instagrame som videl ako mojej ex prospieva, že už so mnou nie je, akoby šla ďalej a mala sa lepšie, než kedykoľvek predtým,“ hovorí Lewis. „Prišlo mi to nefér, aby vyzerala tak šťastne, zatiaľ čo ja sa trápim. Bál som sa, že by na mňa mohla úplne zabudnúť, a tak som o tom napísal pieseň,“ dodáva.

ZDROJ: Nora Krchňáková | Tomáš Karpel | Renáta Tomášová | Ruka Hora | Michal Neffe | Karolína Zboniaková

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share