HudbaSprávy

Hudobné novinky 28/2022

music

VYUNGBLUD – Don’t Feel Like Feeling Sad Today

Dvadsaťštyriročný muzikant YUNGBLUD, ktorý prednedávnom svojimi nadupanými koncertami oslnil aj susednú Prahu, prichádza s ďalšou novinkou. Tentokrát si pre svojich fanúšikov pripravil rýchly a chytľavý track „Don’t Feel Like Feeling Sad Today“, ktorý vás vo svojej necelej dvojminútovej stopáži stihne roztancovať a zároveň v kombinácii s klipom vyčarí úsmev na tvári.

„Song som napísal jedno ráno, kedy som sedel a pozeral do stropu s hlavou plnou s*ačiek, čítal si na internete, čo o mne píšu a jednoducho som si povedal, že nechcem byť smutný,“ vraví YUNGBLUD. „Text som napísal, aby mi pomohol vstať. Táto pieseň je pre mňa zosobneným pocitom šťastia,“ dodáva populárny spevák, ktorý už na 2. septembra chystá nový album!

WILLOW – maybe it’s my fault

Poznáte ju vďaka skvelým piesňam ako „t r a n s p a r e n t s o u l “a „Meet Me At Our Spot“, alebo zo spoluprác s Avril Lavigne, YUNGBLUD či Machine Gun Kelly. Mladá speváčka WILLOW teraz predstavuje svoj nový singel s názvom „maybe it’s my fault‘.

„Až príliš často sa pokúšame zvaliť svoju vinu na iných práve vtedy, keď nami ovládajú emócie,“ približuje WILLOW význam tracku. „Aj keď nikto z nás nie je dokonalý, do určitej miery sme to my, kto sa dostáva do týchto stavov, v ktorých nebývame sami sebou,“ dodáva o prvej ochutnávke z pripravovaného albumu, ktorého sa dočkáme už toto leto.

Lenny – Plastic Flowers

Nie je to tak dávno, čo jeden z najvýraznejších hlasov českej hudobnej scény – speváčka Lenny, vydala chytľavý singel „live. laugh. cry“ aj s filmovým videoklipom v hlavnej úlohe so Sarou Sandevou. A keďže je koncertná sezóna v plnom prúde, Lenny prichádza s ďalšou piesňou z pripravovaného albumu, tentokrát s uvoľneným hitom „Plastic Flowers“, ktorý vznikol spontánne pri natáčaní v Berlíne. Videoklip, ktorého sa opäť ujal režisér a videomaker Ondřej Kudyn, vznikal pri fotení v ateliéri Cash Only s Benediktom Renčom a má rovnako ako track, príjemnú a pohodovú atmosféru.

Hravá pieseň „Plastic Flowers“ rozpráva príbeh čerstvo rozídeného páru. „Ja túto pesničku od začiatku vnímam ako zábavnú a slobodomyseľnú. Má ale naviac strašne zaujímavú pointu. Je to príbeh, ktorý sa odohráva po rozchode páru,“ približuje Lenny. „Dievča už na svojho partnera nečaká, už dávno mu neverí a už vôbec sa naňho nespolieha. Zvykol jej nosiť kvety a keďže šetril, neboli pravé, ale umelé. Humorné na celom príbehu je to, že sú to práve umelé kvetiny, ktoré na rozdiel od ich lásky vydržia večnosť,“ dodáva 28-ročná speváčka.

renforshort – i miss myself

Len 21-ročná alt-popová speváčka a autorka Lauren Isenberg, ktorá si hovorí renforshort, nie raz očarila fanúšikov aj hudobných kritikov. Jedným z príkladov je jej úspešný hit „moshpit“. Teraz renforshort predstavuje emotívny track s názvom „i miss myself“, ktorý je lákadlom práve na vychádzajúci album dear amelia.

„Pieseň je o tom, ako sa celý čas snažíte byť niekým iným, až nakoniec neviete, kým vlastne ste,“ vysvetľuje jednoduché, za to trefné posolstvo hudobníčka.

ZDROJ: Karolína Zboniaková | Tomáš Karpel

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share